Samsun Haber
Giriş Tarihi : 13-10-2020 18:26   Güncelleme : 13-10-2020 18:26

Samsun'da eski başkanlar devletin hazine arazisine göz dikti

Samsun'un Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi'nde bulunan devletin hazine arazisine eski belediye başkanları Turan Çakır ve Cemal Gülhan'ın göz diktiği iddia edildi.

Samsun'da eski başkanlar devletin hazine arazisine göz dikti

İKİ ESKİ BAŞKAN GÜLHAN VE ÇAKIR DEVREDE

20 yıl boyunca Altınkum belediye başkanlığı yapan Cemal Gülhan ve Kurupelit eski belediye başkanı ve uzun dönem büyükşehir belediyesi başkanvekilliği görevi yürüten Turan Çakır'ın devletin 30 dönümlük (30 bin metre kare) yerini hak talep ederek almak istedikleri ortaya çıktı.

DEVLETİN ARAZİSİNDEN HAK TALEP EDİYORLAR

Bölgeyi çok iyi bilen 2 eski belediye başkanının buradan imar geçmesi halinde büyük bir rant elde edecekleri ve hazine arazisine kimseyi sokmamak için büyük çaba sarfettikleri belirtiliyor. Bazı vatandaşların Atakum kaymakamlığına hoby amaçlı ekim yapmak için müracaat ettiklerini öğrenen belediye başkanlarının yalancı şahitler tutarak bölgede yıllardır kendilerinin ekim yaptığını ve bu yerin kendi hakları olduğunu iddia ederek bürokratlara baskı yaptıkları söyleniyor.

KÖYLÜLER ÖFKELİ: DAĞDA DOMUZLARI EKSİK 

2 belediye başkanının devletin hazine arazisinden bölgede yaşadıklarını söyleyerek hak talep etmeleri ise köylüleri kızdırdı. Yıllarca belediye başkanlığı yapan her iki ismin hazine arazisinden rant sağlamaya çalıştığını ifade eden Oyumcalılar; 'Allah gözlerini doyursun. Dağda domuzları eksik. Şimdi de devletin hazine arazisinin kendilerinin olduğunu söyleyip hak talep ediyorlar. Burası büyük bir rant alanı umarız devletimiz bu ranta müsade etmez.' dediler.

DEVLETİMİZ RANTA MÜSADE ETMEMELİDİR

Bazı köylüler ise ilginç iddialarda bulunarak; 'Burada 1 dönüme yakın arazi de yangın çıktı. Kim yaktı bu yerleri bilinmiyor. Biz biliyoruz ki buradan kötü kokular geliyor. Burası değerli bir yer ve buradan imar geçmesi halinde paha biçilmez bir arazi olacak. Bu işin altında yatan neden bundan ibaret.' diye konuştular. Atakum kaymakamlığının iddialar üzerine hazine arazisinde keşif yaptığı, bölgedeki köylüleri ve şahitleri dinleyerek bir karar vereceği kaydedildi.