Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-06-2020 17:03   Güncelleme : 09-06-2020 17:03

Samsun'da eski Ruh ve Sinir Hastanesi alanına yaşam alanı yapılacak

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin olduğu alana neşter vurulacak. Samsun'da ki eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin alanı yaşam alanı haline getirilecek.

Samsun'da eski Ruh ve Sinir Hastanesi alanına yaşam alanı yapılacak

Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin alanı ve içinde bulunduğu yerleşkeye neşter vurulacağı açıklandı.

2007 yılında büyük bir yangın yaşayan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin içinde bulunduğu yerleşkede idari bina,  tarihi ve ahşah yapıdan oluşuyor. Samsun eski havaalanının olduğu alana yapılan yeni Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin ardından atıl kalan eski bina ve yerleşkesi uzun süredir atıl durumdaydı. 

İlkadım ilçesinde bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin olduğu yerleşke ile ilgili bir açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bu alanın yaşam alanına çevrileceğini belirterek,  "Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin olduğu yere kadın ve çocuklarımız için bir sosyal yaşam alanı yapılacak. Ve yine eski havaalanının olduğu bölgede bir kamu kampüsü için talebimiz var. Onu da bu sene gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.