SAMSUN'DA İL BAŞKANLIĞI MAKAMI BAYBURT FIKRASINA DÖNÜŞTÜ

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in görevden alınacağı haberleri her seferinde boşa düşerken, 'Samsun'da AK Parti İl Başkanı kim olacak?' sorusu belirsizliğini koruyor.

SAMSUN'DA İL BAŞKANLIĞI MAKAMI BAYBURT FIKRASINA DÖNÜŞTÜ

KAFALAR YİNE KARIŞTI
Son 2 aydır AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in görevden alınacağı ile ilgili yapılan spekülasyonlar tüm hızıyla devam ederken, il başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı ise krize dönüştü. Son olarak Samsun'un en büyük medya kuruluşu Haber Gazetesi'nde 'İl başkanı görevden alındı' haberi Samsun'da infial yaratırken, AK Parti 
İl Başkanı Muharrem Göksel'in Ankara'da son yapılan il başkanları toplantısına katılmasının ardından il başkanlığından 'Görevden alma yok, istifa yok' açıklaması kafaları karıştırdı.

AHMET YENİ İSTENMİYOR
Samsun'da 3 dönem milletvekilliği yapan Ahmet Yeni'nin il başkanlığı için adı geçmiş ve Göksel'in istifa etmesi durumunda Yeni'nin göreve getirileceği iddiaları kamuoyunda konuşulmuştu. Samsun'da Ahmet Yeni'nin ismine ciddi anlamda tepki oluşurken, eski milletvekilinin partiyi toparlayamayacağı ve Samsun'da sevilmeyen bir siyasetçi olarak AK Parti'ye zarar vereceği görüşü hakim oldu. Milletvekilliği döneminde Bafra'da aleyhine pankart açılan Yeni'nin sorumlu olduğu ilçede böyle bir şok yaşaması ise günlerce kamuoyunu meşgul etmişti.

NEDEN YÖNETİLEMEDİ?
İl Başkanı Muharrem Göksel kendisi ile kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceğini ve o kararı beklediğini ifade ederken, Göksel'in görevden alınması halinde AK Parti'de il başkanlığı için adı geçen bazı isimler için temayül yoklaması yapılacağı, yapılacak değerlendirmeler ışığında ise AK Parti Samsun İl Başkanının kim olacağının belirleneceği söyleniyor. İl başkanının kim olacağı sorusunun yılbaşından sonra kalma ihtimalinin yüksek olduğu dile getirilirken, AK Parti'de il ve bölge koordinatörlerinin süreci iyi yönetemediği ifade ediliyor.

GÖKSEL ÜZERİNE OYUN MU?
AK Parti Genel Merkez Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Ünal'ın Samsun’a gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı, il başkanı, ilçe başkanları ile tek tek görüştüğü ve yapılan temayüller de objektif bir şekilde davranmadıkları ve genel merkeze Samsun'la ilgili raporlarını şahsi hesaplar yaparak bildirdikleri de iddialar arasında yer alıyor. Başkan Muharrem Göksel'in son 2 aydır il başkanlığının tartışılır hale gelmesinde ise bu ikilinin büyük rol oynadığı, Göksel'i itibarsızlaştırmaya yönelik adımlar attıkları ifade ediliyor. 

BAZI İSİMLER GÜNDEM DE
Bu arada 3. dönem AK Parti il başkanlığı görevini yürüten Osman Çetinkaya ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a yakınlığı ile bilinen Av. Hasan Tahsin Şengül'ün Göksel'in görevden alınması durumunda en güçlü adaylardan olduğu, Demircan'ın il başkanlığı konusunda sürece dahil olmak istemediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Osman Çetinkaya taraftarlarının ise Ankara'da ciddi anlamda kulis yaptığı bilgilerine ulaşılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o dönemde Fetönün ayak oyunlarıyla kongre kaybettirilen Osman Çetinkaya'ya ahde vefa gösterebileceği de belirtiliyor.

FIKRA GİBİ BİR SÜREÇ
Kamuoyu AK Parti'de yaşanan süreci özellikle yerel basın aracılığıyla ciddi bir şekilde takip ederken, olayın Bayburt fıkrasına dönüşerek 'Samsun, Samsun olalı böyle siyasi zulüm görmedi' demekten kendilerini alamıyorlar. Bu tür olayların sürekli olarak Samsun'a has bir durum olarak yansımasından rahatsızlıklarını belirten Samsunlular;'Hiç bir il de Samsun'daki gibi bir sürecin yaşandığına tanık olmadık. Şehrimiz de il başkanı değişecekse siyasi nezakete uygun olarak süreç yönetilmeliydi. AK Parti Samsun'da son dönem de yaşananlar tam bir rezalete dönüşmüş durumda.' diyerek görüşlerini ifade ettiler.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Sokak kabadayısının diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez
Kılıçdaroğlu: Sokak kabadayısının diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 4 yıl sonra Cumhurbaşkanımızın dediği noktaya geldiler
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 4 yıl sonra Cumhurbaşkanımızın dediği noktaya geldiler