Samsun Haber
Giriş Tarihi : 13-10-2020 18:42   Güncelleme : 13-10-2020 18:42

Samsun'da İşçilere Mobbing İddiası

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki Anakent Şirketi'ne bağlı sosyal tesislerde çalışan bazı işçilere, birim amirleri tarafından 'küfürlü' konuşulduğu ve 'işten atarım' şeklinde mobbing uygulandığı iddia edildi

Samsun'da İşçilere Mobbing İddiası

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde bulunan Anakent İmar İnşaat Şirketi'ne bağlı birçok tesiste çalışan bazı işçilere birim amirleri tarafından küfürlü konuşulduğu ve 'işten atarım' şeklinde mobbing uygulandığı iddia edildi.

Bazı işçilerin durumu yazdıkları dilekçe ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e ilettiği, çok sayıda işçinin de konuyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yazdığı öne sürüldü.

ŞİKAYETLER CİMER'E YAZILDI
Tesislerde uzun yıllardır çalışan bazı işçilerin müdürler ve şeflerle sorun yaşadığı, şikayetlerin son dönemde arttığı iddia edildi. Bazı çalışanlara sürekli tutanak tutulup, çeşitli yaptırımlarla tehdit edildiği, işçilerin amirlerinden 'küfürlü sözlere' maruz kalarak huzursuz olduğu ve işlerinden çıkarılma korkusuyla baskı altında işlerini yaptıkları öne sürüldü. Tesislerde uzun zamandır çalışan bazı işçilerin konu Başkan Mustafa Demir'e iletildiği, bazı çalışanların da CİMER'e yazı yazarak, maruz kaldıkları baskıyı anlattıkları iddia edildi.

Kaynak: hedefhalk.com