Samsun Haber
Giriş Tarihi : 13-12-2020 13:34   Güncelleme : 13-12-2020 13:34

Samsun'da koronavirüslü şahıs sokağa çıkma yasağında sokakta yakalandı

Samsun'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında Covid-19 testi pozitif olan bir şahıs yapılan HES kodu uygulamasında yakalandı.

Samsun'da koronavirüslü şahıs sokağa çıkma yasağında sokakta yakalandı

Samsun'da Covid-19 testi pozitif olan bir şahıs hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında araç kullanırken polisler tarafından yakalandı.

Samsun Valisi Dr.Zülkif Dağlı ve Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında gerçekleştirilen HES kodu denetimlerine katıldı. Vali Dağlı ve Emniyet Müdürü Urhal'ın katıldığı uygulamada ise inanılmaz bir olay yaşandı. Sokağa çıkma yasağında dışarıya çıkan ve araç süren bir şahıs, yapılan HES kodu denetimine takılırken, bu şahsın Covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

Samsun'da yapılan denetimde sokağa çıkma yasağını ihlal eden ve Covid-19 testi pozitif olan şahsa idari yaptırım uygulanırken, şahıs denetim altına alındı.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, HES kodu denetimi sonrası yaptığı açıklamada vatandaşlara bulunarak, herkesin sağlığı için karantina kurallarına uyulmasını istedi. HES kodu uygulamasının salgınla mücadele için önemine dikkat çeken Vali Dağlı, emniyet güçlerine denetimlerde HES kodu ve özel araçla seyahat izin belgelerinin tavizsiz bir şekilde sorgulanması talimatı verdi.