Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-07-2020 22:02   Güncelleme : 07-07-2020 22:02

Samsun'da mobbing iddiası

BES Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, sendika üyelerine mobbing uygulandığını öne sürerek, "Yetkili ama etkili olmayan sarı sendikalar üyelerimize liyakatsiz yetkilileri de arkalarına alarak mobbing, baskı, korku yaratmaya çalışmaktadırlar "dedi.

Samsun'da mobbing iddiası

Büro Emekçileri Sendikası(BES) Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, sendikaların yetki sürecinin korona virüs nedeniyle 15 Temmuz'a ertelendiğini hatırlattı. Yazılı açıklama yapan Tuluk, sendika üyelerine mobbing ve baskı uygulandığını ileri sürerek, sürgün tehdidi ile karşı karşıya kaldıklarını iddia etti. 

MAKAM TEKLİF EDİYORLAR 

BES Şube Başkanı Tuluk, " Pandemi nedeniyle Mayıs ayında yapılması gereken 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları toplu sözleşme kanununun 30. maddesi gereğince üye sayılarının tespiti 15 Temmuz 2020 tarihine ertelenmiştir. Tespit tarihi yaklaştıkça zalimin zulmüne karşı duruşumuzdan rahatsız olan yetkili ama etkili olmayan sarı sendikalar üyelerimize liyakatsiz yetkilileri de arkalarına alarak mobing, baskı, korku yaratmaya çalışmaktadırlar. Konfederasyonumuz ve sendikamız ETUC ve PSI’a üye olup, hükümeti arkasına alan Avrupa ve Dünya örgütlerine üye olamayan, Pandemi döneminde hiçbir söz söyleyemeyen, kadın haklarını aramayan, onları sadece bir sayı olarak gören, yönetimlerine ve kurullarına taşımayan, bir açıklaması olmayan sarı, yandaş, biatçı, tarafgir, emek düşmanı sendikalara sesleniyoruz. Üyelerimiz ve bütün çalışanlar sizin köleleriniz değildir büro emekçileri şef uzman, unvan değişikliği, yazı işleri müdürü rahat mevki yapacağız diye kandırmayınız "diye konuştu. 

YETKİLİ SENDİKAYI HEDEF ALDI 

Yetkili sendikayı hedef alan BES Şube Başkanı Tuluk, şunları kaydetti; " Zorunlu yaşam ihtiyaçlarımız elektrik, su, doğalgaz, ekmek, meyve, sebze 100/45-60 arası zamlanırken, siz bizlere 2020 yılında 4+4 2021 yılında 3+3 toplu sözleşmelerde ses çıkarmamakla, gizli kapılar ardında hükümetle anlaşarak, kamu çalışanlarını açlığa ve yoksulluğa mahkum ettiğinizi unutmadık. Bugün bütün emekçileri şef, uzman, yazı işleri müdürü yapacağız seçimimiz olacak bize geçin veya bu işyerinde yetkili sendika biz olacağız diyerek, cinsiyeti, bardakçı, şemsiyeci, çantacı, devşirme sendikacılık yaparak toplumun gözünde emek hareketine ihanet ediyorsunuz. Sizleri uyarıyoruz çocuklarımıza ihanet etmeyiniz onlara onurlu bir gelecek bırakın."