Samsun Haber
Giriş Tarihi : 28-11-2019 20:34

Samsun'da Narkotik'ten Operasyon

Samsun İl Emniyet Müdürlüğünce Gerçekleştirilen Operasyonlarda 8 Şahıs Gözaltına Alındı.

Samsun'da Narkotik'ten Operasyon

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Samsun genelinde faaliyet gösteren sokak satıcılarına yönelik bir süredir devam eden planlı çalışmalar neticesi bu sabah Canik ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan 7 adrese yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 
Operasyon kapsamında önceki tarihlerde yapılan takip çalışmalarında ve bu sabah yapılan aramalarda toplam; 1.172 gr sentetik kannabinoid maddesi, 15 adet ecstasy hap, 28 kapsül uyuşturucu etkisi gösteren sentetik ecza, 15 gr esrar maddesi, 1 adet hassas terazi, uyuşturucu paketlemek için kullanılan çok sayıda boş kilitli poşet ele geçirildi. Olayla ilgili 4 şüpheli yakalanmış olup, soruşturma devam ediyor.
Ayrıca; Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yunus ekipleri tarafından Canik İlçesinde şüphe üzerine durdurulan bir araçta 471,55 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Araçta bulunan 3 şüpheli yakalanmış olup, Narkotik ekiplerimizce genişletilen soruşturmada esrar maddesi ile bağlantılı olduğu anlaşılan 1 şüpheli daha Çarşamba ilçesinde yakalanmıştır. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheli şahıs ele geçirilen suç unsurları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.