Samsun Haber
Giriş Tarihi : 24-12-2019 18:34

Samsun'da öğrencilerden Kültürel Miras Sergisi

İlyasköy Türk-iş İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı Kültürel Miras Sergisi öğretmen ve veliler tarafından büyük beğeni topladı.

Samsun'da öğrencilerden Kültürel Miras Sergisi

İlyasköy Türkiş İlkokulu Öğretmeni Kamuran Yazıcı ve sınıfının hazırladığı Kültürel Miras Sergisi veliler tarafından beğeni topladı.

İlyasköy Türkiş İlkokulu Öğretmeni Kamuran Yazıcı, "Sergi hakkında bilgi veren Bir toplumun sahip olduğu kültürel mirası, o toplumun bir bakıma kimliğini gösterir. Kültürü olmayan uluslar başka milletlerin etkisi altında kalabilir ve böylece asıl kimliklerinden uzaklaşabilir. Bu nedenle geçmişten günümüze kadar gelen kültürel mirasımızı korumalı ve yaşatmalıyız. Aynı zamanda bizden sonra gelecek olan nesillere sahip olduğumuzu kültürel mirası bırakmamız da bizim elimizdedir.

Bir toplumun dili, dini ve kültürü değişmeye başladıysa o toplumun gerçek anlamda bir özgürlüğünden bahsetmekte mümkün değildir. Bu nedenle gelenek ve göreneklerimize sıkı sıkıya bağlı olarak yaşamaya gayret etmeli ve atalarımızdan bize miras kalan kültürel değerlerimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkmalıyız. Ancak bu şekilde hür, bağımsız ve özgür bir millet olmayı başarırız" dedi.