Advert
Advert
Advert

Samsun’da üreten kadınların çalışmaları Amazon Çarşısı'nda

SAMSUN’da üreten kadınlar, ürünlerini Amazon Çarşısı’nda satışa çıkardı.

Samsun’da üreten kadınların çalışmaları Amazon Çarşısı'nda
Advert

Samsun’da girişimci ve üretici kadınlar, "Çorbada tuzumuz, ekonomide sözümüz var" sloganıyla Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ‘Samsun Amazon Çarşısı'nda ürünlerini sergiledi.

8-10 Mart tarihleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da açık olacak olan etkinlikte Samsun ve ilçelerdeki kadınlar ürünleri sergileyip, satışlarını gerçekleştirecekler.

Etkinlik öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, “Kadın anne, kız kardeş, çocuğumuz, ablamız, eşimizdir. Ayrıca dünyadaki insanların yarısıdır. Son zamanlarda kadınlar şiddet ile anılmaya başladı. Bu da çok üzücü bir boyut ama bugün önemli bir gün” dedi.

Samsun’un 2011 yılından beri ‘Kadın Dostu Kent’ olarak anıldığını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, “Bu çerçevede ilimizde örnek çalışmalar yapılıyor. Bugün ilimizde üreten kadınların dikkat çekmesi, onların desteklenmesi, onların yüreklendirilmesi anlamında Amazon Kadın Çarşısı'nı açıyoruz. Artık kadın erkek eşitliğini tartışmıyoruz. Biz artık kadınların yaşadıkları mağduriyetleri gidererek, onları hayatın her aşamasına katmak ve onlardan her anlamda mutlu etmek için çalışmak zorundayız. Ülkemizin yaşamakta olduğu kalkınma serüveninde kadın erkek ayrımı gözetmeden herkesin yapacağı şeyler vardır. O anlamda kadınların üretimden geri kalması, kesinlikle geri kalmış toplumların ölçütüdür. Türkiye her anlamda kendini geliştiren bir ülke olarak kadını ile erkeği ile hayatın her alanını genişleyen bir gelişme katediyor. Ülkemiz özellikle son yıllarda sosyal güvenlik anlamında mesafeler katetti" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Amazon Çarşısı’nın açılışı gerçekleşti. Açılışın ardından Vali Kaymak ve eşi Emine Kaymak stantları tek tek gezerek üretim yapan kadınlardan bilgi aldı.

Etkinlikte kadınlar 25’i gıda, 80’i de el sanatları olmak üzere toplam 105 stant açtı.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya devi marka burada fabrikasını kuracak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya devi marka burada fabrikasını kuracak
Şehit uzman onbaşı Yavuz Uygun, Tokat'ta son yolculuğa uğurladı
Şehit uzman onbaşı Yavuz Uygun, Tokat'ta son yolculuğa uğurladı