Güncel
Giriş Tarihi : 25-07-2021 13:45   Güncelleme : 25-07-2021 13:45

Samsunspor-Adanaspor maçı neden duyurulmadı?

Yılport Samsunspor, Bolu Gerede'de oynadığı ilk hazırlık maçında Adanaspor'a 3-0 mağlup oldu. İddialara göre maçın spontane geliştiği ve bazı prosedürlere uyulmadığı gerekçesiyle iki kulüpte resmi hesaplarından maçın ön duyurusunu yapmadı.

Samsunspor-Adanaspor maçı neden duyurulmadı?

Yılport Samsunspor, Bolu Gerede'de oynadığı ilk hazırlık maçında Adanaspor'a 3-0 mağlup oldu. Kırmızı beyazlı ekibin kampında yer alan genç oyuncuların tamamının ilk onbirde şans bulduğu bu müsabakada Samsunspor teknik direktörü Mehmet Altıparmak, genç oyuncularının son durumlarını daha net bir şekilde görme şansını da yakalamış oldu. Karşılaşma öncesinde karşılaşmanın neden kamuoyuna duyurulmadığına dair ise bir çok iddia ortaya atıldı.

İŞTE O NEDEN 

Bunlardan iddiaların ilk sırasında ve güçlüsü ise şu; iki takım arasında oynanan hazırlık maçının saati ve günü spontane gelişti. Anlık olarak verilen maçın oynanma kararı sonrasında bazı prosedürlere uyulamadığı gerekçesiyle iki kulüp maçın ön haberini ve sonrasındaki skor paylaşımlarını kamuoyuna duyurmama kararı verdiler. Bu iletişim fiyaskosu ise Samsunspor taraftarının tepkisini çekti. Taraftarlar tepkilerini sosyal medyada dile getirdiler.