Spor
Giriş Tarihi : 21-01-2021 22:36   Güncelleme : 22-01-2021 00:34

Samsunspor Anıt'ının ışık ayarı yeniden yapılacak...

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatı üzerine görevlendirilen yetkililer, hatanın düzeltilmesi için anıtın ışıklandırmasını üstlenen müteahhit ile görüştü.

Samsunspor Anıt'ının ışık ayarı yeniden yapılacak...

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Millet Bahçesi'ne yaptığı 20 Ocak Anıtın gece görüntüsü görenleri hayrete düşürmüştü. Anıtı ışıklı haliyle görüntelemek isteyen Samsunsporlu taraftarlar, Anıtın renklerinin kırmızı - beyaz yerine anıtın kırmızı - mavi renkte olmasına anlam verememişti. Samsun halkı bu duruma sessiz kalmamış ve sosyal medyada büyük tepki göstermişti. 

DEMİR TALİMAT VERDİ 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatı üzerine görevlendirilen yetkililer, hatanın düzeltilmesi için anıtın ışıklandırmasını üstlenen müteahhit ile görüştü. Yapılan görüşmeler üzerine anıtın ışıklandırılma sistemleri yarın yeniden gözden geçirilecek. Büyük tepi çeken renk değişikliğinin kullanılan malzemelerin kalitesizliğinden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Samsunspor taraftarı ise konunun takipçisi olacaklarını ve yetkililerin bu hatayı en kısa sürede düzeltmesini istiyor.