Advert
Advert

Samsunspor kazasında ölenlerin adları sınıflara verildi

SAMSUN'un Atakum ilçesinde bulunan Yunus Emre İlkokulu'ndaki 1. sınıflara Samsunspor'un 20 Ocak 1989'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenlerin isimleri verildi.

Samsunspor kazasında ölenlerin adları sınıflara verildi

Samsun'da 20 Ocak 1989'ta Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için Samsun'dan hareket ettikten sonra Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybedenlerin isimleri Atakum ilçesinde bulunan Yunus Emre İlkokulu'da yaşayacak. Okul yönetimi tarafından 1'inci sınıfların kapılarına yapılan giydirmeler sonucu öğrenciler Muzaffer Badalıoğlu sınıfı, Nuri Asan sınıfı, Zoran Tomic sınıfı, Kasım Özkan sınıfı ve Mete Adanır sınıflarında okuyacak. Okul içerisinde düzenlenen mini törende konuşan Yunus Emre İlkokulu Okul Müdürü Birol Esen, "Samsunspor'umuzla bugüne kadar her zaman gurur duyduk. Kazada yaşamını yitirenlerin anısına onlara vefalı olduğumuzu göstermek adına okul aile birliğimizle birlikte karar alarak 1'inci sınıflarımızda böyle bir değişikliğe gittik. Artık öğrencilerimiz Samsunspor'un unutulmaz oyuncularını küçük yaşta öğrenerek ileride vefalı olmayı kendilerine ödev olarak görecekler" dedi. 

Konuşmanın sınıfların açılış kurdelesi kaza yapan kafilede bulunan eski takım kaptanı Emin Kar, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Atakum Belediyespor Başkanı Mehmet Aydın, Yabancılar Pazarı Spor Kulübü (YABPA) Başkanı Ali Akyüz, Okul Aile Birliği Başkanı Erkut Erbil, öğretmenler ve öğrenciler tarafından kesildi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Dizel devri kapanıyor
Dizel devri kapanıyor