Spor
Giriş Tarihi : 21-09-2020 20:49   Güncelleme : 21-09-2020 21:34

Samsunspor rahat kazandı 3-0

Kırmızı beyazlılar, Ümraniyespor karşısında ki süper futbolunu 3 golle süsledi. Şampiyonluğun güçlü ismi Samsunspor'u galibiyete Tomane, Gökhan Alsan ve Enes'in golleri taşıdı.

Samsunspor rahat kazandı 3-0

TFF Birinci Ligi'nde Yılport Samsunspor, Ümraniyespor karşısında ilk 45 dakikayı golsüz beraberlikle tamamladı. Rakibi karşısında oyuna hızlı başlayan ve daha ilk dakikalarda rakibine üstünlüğünü kabul ettiren kırmızı beyazlılar, özellikle kalabalık Ümraniyespor savunmasını kanatlardan açmaya çalıştı. Sağdan Plumain, soldan Burak Çalık ile pozisyonlar bulmaya çalışan kırmızı beyazlılar, bir çok pozisyon üretsede bunlarda golü bulmayı başaramadı ve devre 0-0 sona erdi. 

GOLLER GELDİ 

Karşılaşmanın ikinci devresine de Yılport Samsunspor hızlı başladı. Rakip kaleye organize ataklarla yüklenen kırmızı beyazlılar, yine geliştirdiği bir atakta yeni transferi Tomane ile galibiyet golüne ulaştı. (1-0) Skor üstünlüğünü eline geçirdikten sonra oyunun temposunu kendi ayarlayan Yılport Samsunspor, oyuna sonradan dahil olan Ahmethan ile penaltı kazandı. Atışı kullanan Gökhan Alsan, skoru 2-0'a getirdi. Son dakikalarda Enes'in harika gole maçın sonucunu tayin etti. (3-0)