Spor
Giriş Tarihi : 25-04-2020 16:44   Güncelleme : 25-04-2020 16:44

Samsunspor sahaya iniyor

Kırmızı beyazlı ekip, 4 Mayıs'ta topbaşı yapacak. Kulüpten teknik heyet ve futbolculara konuyla ilgili gerekli bilgilendirme yapıldı.

Samsunspor sahaya iniyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla video konferans yöntemiyle bir toplantı yaptı. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in liglerin 12-13-14 Haziran’da başlayıp 26 Temmuz’da sona ermesine yönelik bir çalışma sunduğunu söyledi. 

4 MAYIS'TA BİR ARAYA GELİYORLAR 

Bu açıklamanın ardından Yılport Samsunspor'da da hazırlık programı da netleşti. Kırmızı beyazlı ekipten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Futbol A takımımız Covid-19 salgını nedeniyle ara verdiği çalışmalarına 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Nuri Asan Tesislerimizde yeniden başlayacaktır."

Corona virüs testine girecekler

Yılport Samsunspor, işi sıkı tutuyor. Liglerin 12 Haziran'da başlayacak olmasının açıklanmasıyla beraber antrenman programı belli olan kırmızı beyazlı ekipte, futbolcular Covid-19 virüsü salgını tedbirleri çerçevesinde antrenmanlar öncesinde testten geçecekler. Kulüpten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; 

SAMSUNSPOR İŞİ SIKI TUTUYOR 

"4 Mayıs’ta tesislerimizde hazır bulunacak oyuncu, teknik ekip ve personelimize gerekli testler yapılacak olup, test sonuçlarının ardından oyuncular gruplar halinde, sosyal mesafe kuralı gözetilerek ve tüm önlemler alınmak kaydıyla idmanlara başlayacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız."