Spor
Giriş Tarihi : 26-07-2021 11:29   Güncelleme : 26-07-2021 11:29

Samsunspor Tavares'ten vazgeçti

Genel Menajeri Aztopal 1.94'lük dev golcü için, "Ronaldo Tavares iyi bir oyuncu, bizde kendisini istedik ama maalesef olmadı" dedi. Kırmızı beyazlı kulüp, Penafiel kulübüyle bonservis konusunda anlaşma sağlayamadı.

Samsunspor Tavares'ten vazgeçti

Yılport Samsunspor, aradığı forveti bir türlü bulamadı. Uzun zamandır golcü arayışlarını sürdüren kırmızı beyazlı ekip, yükselen ücretler nedeniyle hem Türkiye'de hemde Avrupa'da bu konuda şu ana kadar bir başarı sağlayamadı. Şu anda takımda Tomane ve Mehmet Akyüz gibi isimlerin yer almasına rağmen bir forvet daha transfer etmek isteyen Samsunspor, Portekiz 2. Lig ekiplerinden Penafiel'de forma giyen Ronaldo Tavares'i büyüteç altına aldı. Yılport Samsunspor'un golcü oyuncuyla anlaşmak üzere olduğu haberleri sosyal medyada hızla yayılırken; bu oyuncuyla ilgili ilk açıklama kulüp tarafından yapıldı. 

AZTOPAL AÇIKLADI 

Sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılan haberlerin ardından Samsunspor Kulübünden ilk açıklamayı Genel Menajer Mustafa Aztopal yaptı. Halk Gazetesi Spor Servisinden Ergin Caner Cabbar'a konuşan kırmızı beyazlı ekibin Genel Menajeri Aztopal 1.94'lük dev golcü için, "Ronaldo Tavares iyi bir oyuncu, bizde kendisini istedik ama maalesef olmadı" dedi. Kırmızı beyazlı kulüp, Penafiel kulübüyle bonservis konusunda anlaşma sağlayamadı. Kulübüyle 2022 Haziran ayına kadar sözleşmesi bulunan Portekizli futbolcunun transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri 250 Bin Euro.