Spor
Giriş Tarihi : 20-06-2020 16:52   Güncelleme : 20-06-2020 16:52

Samsunspor yeni sezonu ne zaman açacak?

Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Eylül başı gibi liglerin başlayacak olduğunu düşünürsek; 14 Temmuz’da sezon hazırlıklarının ilk etabına başlayacağız. Programımızı yaptık hatta yerimizi ayırttık. Sonrasında da ikinci etap çalışmalarımız şehir dışında olacak" dedi.

Samsunspor yeni sezonu ne zaman açacak?

Samsunspor Haber - Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, “Transfer edeceğimiz oyuncularla görüşmelerimiz başladı. Bazı oyuncularla sona yaklaştık. Bunu yapmak zorundayız. Çünkü eğer maçlar oynanmazsa 14 Temmuz’da yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız. Yeni sezon ya Ağustos ayının sonu Eylül ayının başı ya da 12 Eylül’de başlayacak. Biz Eylül başı gibi başlayacak diye düşünürsek 14 Temmuz’da sezon hazırlıklarının ilk etabına başlayacak gibi programımızı yaptık ve yerimizi ayırttık. Sonrasında da ikinci etap çalışmalarımız şehir dışında olacak. Federasyon önümüzdeki hafta içerisinde inşallah karar verirse tesislerimiz de güzel bir çalışma başlatıp üst düzey standartlara getirmek istiyoruz" dedi. 

TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR 

Sağlam, "Süper Lig’de de ihtiyaçlarımıza karşılık verebilecek bir tesis haline getirmek için başkanımızın direktifleriyle hemen çalışmalara başlanıp sezon başlamadan bitirilmek kaydıyla burada çok yoğun bir çalışma olacağı için çalışmalarımıza şehir dışında devam edeceğiz. 14 Temmuz’da sezona başlayacakmış gibi 25 günde transferlerimizin birçoğunu tamamlayıp onların da bizim aramıza katılmasını sağlamak istiyoruz. Çok kolay bir şey değil. Çünkü ülke içerisinde maçlar devam ediyor. Bu sıkıntılı süreç içerisinde ihtiyacımızı görecek oyuncularla görüşmelerimizi başlatıyoruz. Genel Menajerimiz Mustafa Aztopal bu konuda çok yoğun çalışıyor ve hemen hemen birçok oyuncuyla da işi belli bir seviyeye getirmiş durumda” dedi.