Spor
Giriş Tarihi : 01-06-2021 11:14   Güncelleme : 01-06-2021 11:37

Samsunspor'da ayrılık rüzgarları

Sezon sonu itibariyle boşa çıkan İlyas Kubilay Yavuz'un Samsunspor kariyeri sona mı eriyor. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın yeni sezon için verdiği teklifi kabul etmeyen yıldız oyuncunun, Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor ile dirsek temasına geçtiği iddia ediliyor.

Samsunspor'da ayrılık rüzgarları

Yılport Samsunspor'da yaprak dökümü hızlı başladı. Sözleşmesi sona eren isimlerden önce Çetin Veli, Manisa FK ile anlaşma sağladı. Bunun hemen ardından bir diğer sözleşmesi sona eren İlyas Kubilay Yavuz'un da Samsunspor kariyeri sona ermek üzere. Sezon içinde sözleşmesinin uzatılması konusunda yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalmasının ardından bir kaç defa daha bir araya gelinen İlyas, kulübün kendisine önerdiği teklifi kabul etmediğini net bir şekilde ifade ettiği öğrenildi. 

YILDIRIM'IN TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ 

Başkan Yüksel Yıldırım'ın, yıldız oyuncuya sunduğu tekliflerin geri çevrilmesinin ardından İlyas Kubilay Yavuz'un kendisiyle bir süredir yakından ilgilenen Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor ile dirsek temasına geçtiği ifade edildi. Başarılı futbolcunun yakın çevresine Samsunspor'la yollarının kesinlikle ayrıldığını ve yeni sezonda büyük olasılıkla Süper Lig'de forma giyebileceğini söylediği belirtildi. Şimdi herkes İlyas'ın Süper Lig'de Çaykur Rizespor forması mı yoksa başka bir takımda mı oynayacağına odaklandı.