Spor
Giriş Tarihi : 23-05-2022 12:16

Samsunspor'da Fofana gelişmesi

Yeni sezonun ilk müjdesi geldi. Samsunspor taraftarının takımda kalmasını istediği Morkye Fofana ile her konuda anlaşma sağlandı. Geçtiğimiz günlerde Başkan Yüksel Yıldırım ile görüşen Fildişi Sahilli yıldız oyuncunun transferinin sadece imzaya kaldığı iddia edildi.

Samsunspor'da Fofana gelişmesi

Samsunspor taraftarına ilk müjde Morkye Fofana'dan. Kırmızı beyazlı ekibin yeni sezonda takımda mutlaka kalmasını istediği yıldız oyuncuyla kırmızı beyazlı kulübün her konuda anlaşma sağladığı öğrenildi. Sezonu Tuzlaspor galibiyetiyle tamamlayan Samsunspor'da Fildişi Sahilli futbolcu Morkye Fofana ve Başkan Yüksel Yıldırım, maç sonrası akşam yemeğinde bir araya geldi. Yapılan görüşmeden anlaşma kararı çıktı. Edinilen bilgiye göre; yıldız oyuncu, kısa bir tatil için ülkesine gidecek ve dönüşte Samsunspor kendisiyle resmi sözleşme imzalayacak. 

YABANCI SAYISI SORUN

Bu arada da kırmızı beyazlı ekipte, mevcut yabancı futbolcu sayısını düşürmeye çalışacak. An itibariyle Tomane, Boli, Saviceviç, Bah, Diomande, Bah ve Çinari ile kiraliktan dönecek Yameogo gibi oyuncularla sözleşmeleri devam ediyor.  Futbol Gelişim Direktörü Batu Kaplan, Samsun'da bulunduğu hafta içinde yabancı oyuncularla özel görüşmeler yapmış ve takımdan gönderilmesi muhtemel isimlerle büyük oranda anlaştı. Bu hafta içinde kırmızı beyazlı yöneticileri oldukça yoğun bir mesai bekliyor. Bakalım hem iç hem de dış transferde ne gibi gelişmeler yaşanacak.