Samsunspor’da kayyum başkanı Ahmet Güral Karayılmaz'dan önemli açıklamalar

Spor Toto 1’inci Lig ekiplerinden Samsunspor’da kayyum heyeti isimleri açıklandı. Kayyum heyetinde görev alan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, “Elimizden gelen gayreti gösterip, Samsunspor’u layık olduğu yere getirmenin çabasını göstereceğiz” dedi.

Samsunspor’da kayyum başkanı Ahmet Güral Karayılmaz'dan önemli açıklamalar

Spor Toto 1’inci Lig ekiplerinden Samsunspor, hafta sonu kendi evinde oynayacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının hazırlıklarını Tekkeköy ilçesinde bulunan 19 Mayıs Stadyumu’nda sürdürdü. Kırmızı-beyazlı takımın antrenmanını atanan kayyum heyeti de izledi. Samsunspor’da kayyum olarak da olsa görev almanın son derece gurur verici olduğunu belirten İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, “Biz de sorumluluğumuzun bilincindeyiz. 7 tane arkadaş olarak bugün toplantımızı yapacağız. Aciliyetlerimiz var, önceliklerimiz var. Maddi tablomuzda çok iç açıcı rakamlar yok. Burada elimizden gelen gayreti gösterip, Samsunspor’u layık olduğu yere getirmenin çabasını göstereceğiz. Bizleri bir ara geçiş dönemi olarak değerlendirin. Şu dönemi valimizin önderliğinde en iyi yere getirme ekibi olarak değerlendirebilirsiniz. Bizler birazdan görevleri aramızda yapacağız. Samsunspor’un bir altyapı sorunu var, maddi durumunun düzeltilmesi gerekiyor. Birçok model var. Önümüzde güzel örnekler de var. Arkadaşlarımızla bir araya gelip, takımı kayyumdan çıkarak kendi ayakları üzerinde durabilen bir kulüp haline getirmeyi tartışacağız. En güzel şekli ile bundan sonra devralacak arkadaşlarımıza da teslim edeceğiz. Ekonomik yapıdaki güçlüklerimiz devam ediyor. Bizden alacakları olan çeşitli futbolcular var. Onunla ilgili profesyonel yönetici arkadaşlarımız aramızdalar. Onlar gerekli çalışmaları yapıyorlar. Alacaklı futbolcularla gerekli anlaşma yoluna gideceğiz. Rutin olarak ödememiz gereken rakamlarımız var. Önceliklerimiz bunlardır. Bunu yaparken de sportif başarıyı ön planda tutmamız gerekiyor. Dolayısıyla birtakım çalışmalar yapıp, kulübe gelir getirici faaliyetlerin de takipçisi olacağız” dedi.

Samsunspor’un hafta sonu kendi evinde oynayacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçını da değerlendiren Karayılmaz, “Bu ligin en alt takımı ile en üst takımı arasında çok büyük kalite farkı yok. Erzurumspor da can çekişen bir takım hüvviyetinde. Yendiğimiz zaman puanlarımız eşitlenecek. Kadromuzun kısıtlı olması sebebiyle kart sınırında olan arkadaşlarımız var. Belki bu bizi temkinli oynamaya yönlendirecek. Biz bu Erzurumspor’u yeneriz. Çok da iddialı değilim ama kendi evimizde, kendi seyircimiz önünde oynayacağız. Samsunspor, taraftarı ile, 12’nci adamı ile burada gücünü her kulübe gösterebilecek niteliktedir” diye konuştu.

Kayyum heyetinde Nihat Soğuk, Mesut Aydoğdu, Mehmet Hayri Şen, Osman Arslan ve Mehmet Cem Yazgan da yer alıyor. Heyet yapacağı toplantının ardından görev dağılımını gerçekleştirecek.

GÖREV DAĞILIMI

Spor Toto 1'inci Lig ekiplerinden Samsunspor'da kayyumdan atanan heyetteki isimlerin görevleri belli oldu. Kulübe kayyum başkanı olarak  Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz atandı. Mayıs 2018 tarihine kadar görev yapacak olan kayyum yönetimi ise şu şekilde oluştu:

Nihat Soğuk Samsunspor Başkan Yardımcısı ve  Alt Yapı Sorumlusu, Suat Çakır Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu, Hayri Şen Samsunspor Genel Sekreteri ve Taraftar İrtibat Sorumlusu, Mesut Aydoğdu Samsunspor İdari İşler Sorumlusu ve Basın Sözcüsü, Osman Arslan Samsunspor Mali İşler Sorumlusu ve Cem Yazgan ise Samsunspor Hukuk İşleri Sorumlusu olarak görev alacak.

 Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Sokak kabadayısının diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez
Kılıçdaroğlu: Sokak kabadayısının diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 4 yıl sonra Cumhurbaşkanımızın dediği noktaya geldiler
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 4 yıl sonra Cumhurbaşkanımızın dediği noktaya geldiler