Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-09-2020 14:16   Güncelleme : 07-09-2020 14:16

Samsun'un merkezinde su sıkıntısı

SASKİ Genel Müdürlüğü'nün dün akşam açıkladığı 3.5 saatlik su kesintisi halen devam ediyor. Dün akşamdan bu yana su sorunu çeken Samsunlu vatandaşlar çeşme başında su sırasına girdi.

Samsun'un merkezinde su sıkıntısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Pazar akşamı 20.30-24.00 saatleri arasında su kesintisi olacağını duyurmuştu. 

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Su Kesintisi

Canik İlçemiz ana şebeke hattında meydana gelen ani arıza nedeniyle bugün 20.30-24.00 saatleri arasında Canik, İlkadım ve Atakum İlçelerimizde su kesintisi yaşanacaktır.
Değerli halkımızın mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri almaları önem arz etmektedir."

Duyurunun ardından suların gelmesini bekleyen vatandaşlar durumdan şikayetçi olurken birçok vatandaş su ihtiyacını karşılamak için oturdukları evlerin çevresinde bulunan çeşmelere yöneldi. 

BAKIM-ONARIM SÜRÜYOR 

Bugün 10.00 sularında SASKİ'den konuya dair bir açıklama daha yapıldı. Yapılan açıklamada belirli bölgelerdeki bakım-onarım işlerinin devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kökçüoğlu Terfi Merkezine enerji sağlayan Trafoda meydana gelen arızadan dolayı İlkadım İlçemiz Selahiye Mahallesinin bir kısmı, Cedit, Kadifekale, Zeytinlik, Anadolu, Kalkanca, Karasamsunın, Baruthane ve İlkadım İlçemizin üst bölgelerinde su kesintisi yaşanmaktadır.

Arızanın tamiri ile ilgili ekiplerimiz çalışmalarına devam etmekte olup, arızanın giderilmesinin ardından su akışı sağlanacaktır. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz."

2020 YILIN ŞEHRİN MERKEZİNDE BU NE REZALET 

SASKİ'nin su sorununa çözüm bulacağından ümitsiz olan vatandaşlar su ihtiyacını karşılamak için çeşmelere akın etti. Çeşme önlerinde uzun kuyruklar oluşurken vatandaşlar, "Bu devirde hemde şehrin merkezinde bu kadar uzun süren bir sorun yaşanabilir mi? Bu nasıl bir rezalet? Dün akşamdan bu yana evde elimizi yüzümüzü yıkayacak su bulunmuyor" diyerek tepki gösterdiler.