Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-06-2020 18:06   Güncelleme : 21-06-2020 18:06

SASTUD Başkanı Prof. Dr. Fatih Özkan: Milyon dolarlar harcasak böyle reklam yapamazdık

SASTUD Başkanı Prof. Dr. Fatih Özkan, Pandemi sürecindeki başarılı sağlık hizmetlerinin tüm dünyada milyon dolar para harcayarak tanıtmanın imkansız olduğunu belirterek, "Bu süreçteki kazanımları fırsata çevirmeliyiz" dedi.

SASTUD Başkanı Prof. Dr. Fatih Özkan: Milyon dolarlar harcasak böyle reklam yapamazdık

Korona virüsü salgınının kontrol altına alınmasıyla birlilkte 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci sonrası Samsun Sağlık Turizmi Derneği (SASTUD) ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Derneğin yeni başkanı olarak görev alan OMü Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih Özkan, "Sağlık turizmi, katma değeri yüksek olan ve ekonomik krizlerden çok fazla etkilenmeyen kendini her geçen gün daha da geliştiren dinamik bir sektördür. Sağlık turizmi ülkemizin cari açığının kapatılmasına katkısının yanında ülkemiz imajına da olumlu katkı sağlamaktadır" dedi.

PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRMELİYİZ
"Pandemi sürecinde insan odaklı, kaliteli ve son teknoloji sağlık hizmetlerimiz tüm dünya ülkeleri tarafından fark edilmiş ve takdir toplamıştır" diyen SASTUD Başkanı Prof. Dr. Özkan, şöyle konuştu; "Milyon dolarlarla yapılacak tanıtımlarla bile gerçekleşmesi zor olan tüm dünyada sağladığımız sağlık hizmetlerindeki bilinirliliğimiz; fırsatları değerlendirerek Samsun'un 'sağlık turizmi' potansiyelinin pazarlanmasına yönelik olacaktır. Samsun'un parlayan bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak küresel bir pazar oluşturulması hedeflenecektir. Hedef pazar ülkelerde gerçekleştireceğimiz alım heyetleri, ticaret heyetleri, kongreler ve benzeri tüm organizasyonlar Samsun'da faaliyet gösteren sağlık turizmi sektörünün ikili anlaşmalar yapmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenecektir."

SASTUD YENİ YÖNETİMİ KURULDU

Samsun Sağlık Turizmi Derneği'nin (SASTUD) yeni yönetiminde görev dağılımı şu şekilde yapıldı; "OMÜ Öğretim Üyesi ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih Özkan (Başkan), Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen (Başkan Yardımcısı), Medicana International Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu (Muhasip Üye), Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürü Hakan Demir (Üye), Gürmed Tıbbi ve Teknoloji Sistemler Genel Koordinatörü Temel Uzlu (Üye), Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sinan Demirkol (Üye), İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birimi'nden Erdoğan Köksal (Genel Sekreter)."