Samsun Haber
Giriş Tarihi : 23-07-2020 19:52   Güncelleme : 23-07-2020 19:52

Satar, ‘Misafirlik kavramı bizde olmaz’

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, basın ile buluşmasında MHP'ye geçeceği yönündeki iddialar karşısında, kendisinin İYİ Parti'de misafir olduğu yönündeki açıklamaları üzerine İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar açıklama yaptı.

Satar, ‘Misafirlik kavramı bizde olmaz’

İyi Partideki tüm üyelerimiz, temsil noktasında olsun olmasın partinin gerçek sahipleri olduğunu kaydeden Burcu Işıtan Satar, "Tüzüğümüz açıktır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi konuşmalarında defalarca belirtmiş ' Ezanla, bayrakla, İstiklal Marşı’mızla meselesi olmayan herkesi İYİ Parti’ye davet ediyorum. Peşime düşün demiyorum, gelin birlikte yürüyelim.' demiştir. Yine bu minvalde partimizin seçim beyannamesinde yerel yönetimlerle ilgili olarak 'İYİ Partinin yerel demokrasi anlayışının temelini, demokratik mahalli idare, halka hizmet, etkin katılım, adil ve eşit temsil, birlikte yönetim, siyasal sorumluluk, verimlilik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri oluşturmaktadır.' denilmektedir" hatırlatmalarında bulundu.

Necattin Demirtaş'ın partilerine gelerek üye olduğuna işaret eden Işıtan, "Sayın İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da, bir bayrak ve ülke sevdalısı olarak bu ilkeler çerçevesinde partimize gelerek 27.01.2019 tarihinde üye olmuş, parti rozeti tarafımdan ilçe başkanlığımızda takılmıştır. Kendisi halende partimizin üyesi ve değerli bir belediye başkanı olup aynı ilkelere sonuna kadar bağlı olduğunu bilmekteyiz" diye konuştu.

Millet ittifakının adayı olarak seçimlere girerek, İYİ Partiden Belediye Başkanı olan Sayın Necattin Demirtaş’a halka hizmet noktasında yapmış olduğu çalışmalarında İYİ Parti teşkilatları ve  meclis üyelerinin vermiş olduğumuz desteğin ortada olduğunu belirten Işıtan, "Bundan sonra da bu destek artarak devam edecektir. Misafirlik ev sahipliği gibi durumlar bizim siyaset anlayışımızın hiçbir noktasında bulunmamakta olup, bundan sonra da bulunması imkanı yoktur. Son olarak yine sayın genel başkanımızın belirttiği gibi Dünya’nın en güzel ülkesi olan Türkiye’ye, özelde Samsun şehrine rahat bir nefes aldıracak, her bir insanımıza umut veren, ülkemizdeki, şehrimizdeki mevcut, boğucu, bunaltıcı iklimi değiştirip, her birimize “iyi ki bu bizim ülkemiz, bizim şehrimiz” dedirtecek bakış açısını, anlayışı, iş ve kararları içeren çalışmaları kolkola, yan yana, ortak akılla gerçekleştireceğimizi; bunu da kardeşlik hukuku içerisinde her birimizi ev sahipleri olarak yapacağımızı bildiririm" şeklinde konuştu.