Güncel
Giriş Tarihi : 08-06-2019 13:05

Seçim öncesi mi? Seçim sonrası mı?

Kamuoyunda af olarak bilinen ceza indirimi ve yeni erken terhis konusunda çelişkili açıklamalar yapılıyor olsa da hükümet 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi yeni askerlik ve ceza indirimi yasalarını geçirmeye hazırlanıyor.

Seçim öncesi mi? Seçim sonrası mı?

KOĞUŞLARDA ÇANTALAR TOPLANDI
Türkiye'nin en sıcak gündemi haziran ayında yaşanıyor. 23 Haziran İstanbul seçimleri bunun en büyük nedeni. Bayram sonrası siyasette ve mecliste hareketli günler beklenirken, en büyük heyecan ise askeri ve cezaevi koğuşlarında yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af ve askerlik yasasında yaptığı açıklamalar 23 Haziran seçimleri öncesinde erken terhis olacak askerlerin ve cezaevlerindeki mahkumların çantaları toplatmaya yetti.

MECLİSTE YOĞUN MESAİ DÖNEMİ
23 Haziran tarihini kritik bir viraj olarak gören ve YSK'nın iptal ettiği seçimleri asla kaybetmeye tahammülü olmayan AK Parti'de özellikle asker terhisleri ve mahkum ailelerinden gelecek oyların hesabı yapılıyor. Yüzbinlerce aileyi yakından ilgilendiren bu iki konuda AK Parti 23 haziran seçimleri öncesinde 2 hayati yasayı bir an
önce çıkarmanın hesabını yapıyor. Salı günü açılacak olan mecliste bu konuların tam netlik kazanması bekleniyor.

AK PARTİ'DE İNCE HESAPLAR
Bu iki yasanın 23 haziran sonrasına kalması durumunda hükümetin 'İstanbul seçimlerinde oy kaybederiz' çekincesi AK Parti'de ince hesapların yapılmasına neden olurken, Erdoğan'ın kurmaylarına 'bu iki yasayı seçim öncesi meclisten geçirin' talimatı verdiği söyleniyor. Mahkum aileleri özellikle MHP'nin gündeme getirdiği 5 yıllık ceza indirimi konusunun meclisten geçmesini isterken, MHP'de kendi hazırladığı tasarının hükümet tarafından dikkate alınmasını bekliyor.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA