Güncel
Giriş Tarihi : 26-04-2022 12:02

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

Genelde şeker hastası kişilerin yaşadığı problemler arasında erektil disfonksiyon yer almaktadır. Bu problemler hastanın cinsel yaşamını büyük oranda etkilemektedir. Erektil disfonksiyon, erkeklerin cinsel ilişki sırasında yeterli sertliğe ulaşamaması veya sertleşme yaşansa bile yeteri kadar devam etmemesine denilmektedir.

Şeker Hastalarının Yaşadığı Cinsel Problemler

Şeker hastalarını yaşadığı erektil disfonksiyon sorunu hem hastanın evlilik hayatını hem de psikolojisini olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu sebeple kişiler kendilerine çözüm arayarak hemen konu hakkında uzman kişilerden yardım alma çabasına girişirler.

Birçok uzman kişinin iktidarsızlık tedavisinde önerdiği ilaçların kullanılmasını gerekmektedir. Aynı zamanda bu ilaçlar şeker hastalığının yol açtığı cinsel sorunların tedavisinde de kullanılmaktadır. Fakat şeker hastaları için son derece dikkat edilmesi gereken bir durum vardır ki şeker hastalığının yanında genelde kalp ve damar hastalıkları da yer almaktadır. Bu yüzden ilaç kullanımı riskli olabilmektedir. Peki şeker hastası erkeklerde cinsel sorunlar nasıl çözülebilir?

Şeker Hastalarının Yaşadığı Erektil Disfonksiyon İçin Çözümler

Erektil disfonksiyon ilaçları kullanımında bazı önemli noktalar vardır. Bunlar hastalarda geçmiş dönemlerde kalp hastalığı geçirmiş olanlar veya kronik kalp hastalığı olan kişilerde ani kalp durması veya kalp krizi gibi yan etkiler gösterebilmektedir. Bu sebeple tedaviye başlanmadan önce mutlaka uzman hekim kontrolünde gerekli kontroller yapılmalıdır. Bu gibi durumlarda gelende ilaç tedavisinin kullanılamadığı noktalar da kişilerde penil enjeksiyon veya vakum cihazları kullanılmaktadır.

Bu tedaviler cinsel ilişki öncesinde kullanıldığı için; iktidarsızlık sorununa geçici çözümler sunmaktadır. Bu sebeple iktidarsızlık sorununa en kalıcı çözüm; birçok kişi tarafından bilinen tedavi yöntemi olan mutluluk çubuğu yani protez tedavisidir. Protezler genelde mutluluk çubuğu şeklinde adlandırılır. Bunun sebebi; hem implante yapılan kişinin kendisinin hem de eşinin memnuniyet seviyesinin oldukça yüksek olmasıdır.

Erkeklere, genelde şeker hastalığı cinsellik tedavisinde kullanılan protezler; tek parçalı ve üç parçalı şeklinde 2 seçenek halinde sunulmaktadır. Tek parça olan protezler bükülebilir olması sebebi ile penisin alt kısmında küçük bir kesi açılır ve implante edilir. Üç parçalı protezlerin pompası ise testise sıvı rezervuarı karın içine ve silindir parçaları corpus kanallarına yerleştirilir.

Tek parçalı protezler çok kolay bir şekilde elle dik konuma getirilebilir. Üç parçalı protezlerin kullanımı ise; testisteki pompanın şişirilmesi şeklinde yapılarak sertleşme sağlanır. Protez implantı uygulanacak olan kişiler için kontroller sırasında uygun protez türü ve boyutunda karar verilir.

 Ameliyat bittikten sonra uzman hekim kontrollerinde; tedaviye uyum sağlayıp sağlamadığınız kontrol edilmektedir. Bu kontroller zamanında yapılmalıdır. Uzman hekimin tavsiyelerinde de uyulmalıdır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.