Güncel
Giriş Tarihi : 04-12-2019 00:23

Side’yi Keşfetme Rehberi

Türkiye’nin yaz tatili denildiğinde ilk akla gelen bölgesi olan Akdeniz’in en güzel tatil beldelerinden biri olan Side, her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Antalya’nın, Manavgat ilçesine bağlı olan Side, Antalya’nın en şirin tatil merkezlerinden birisidir. Masmavi sulara sahip denizi ve yemyeşil doğası ile Side’de son derece huzurlu bir tatil atmosferi bulabilirsiniz.

Side’yi Keşfetme Rehberi

Side’nin kelime anlamı Anadolu tarihinde “nar” manasına gelmektedir.  Birçok güzelliği içerisinde barındırmayı başaran Side, sahip olduğu konforlu oteller aracılığı ile tüm tatil severlere eşsiz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Side otelleri ile sevdikleriniz ya da ailenizle birlikte unutulmaz bir yaz tatili yaşayabilirsiniz. Side’nin tarihi Hititlere kadar dayandığı, bölgede yapılan çalışmalarca tespit edilmiştir. Hatta Side’nin M.Ö. 3. yüzyıl döneminde buranın kendine ait bir dili olduğu dahil bilinmektedir. Günümüzde buranın dilini henüz çözmeyi başaramasalar da Hint-Avrupa dil ailesinden olduğu söylenmektedir.

Tarih boyunca Lidayalılar ve Persler gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Side, Büyük İskender’in de hakimiyeti altına girmiştir. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Side, 2. Yüzyıl da bilim ve kültür merkezi dahil olmuştur. Ondan önceki dönemler de ise Roma İmparatorluğu hakimiyeti altında bölgenin en önemli ticaret merkezi olmuştur.

Oldukça zengin bir tarihe sahip olan Side’de birçok antik kent ve eser günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Side tatiliniz süresince bu antik kentleri ve yapıları gezebilirsiniz. Birçok antik eserin sergilendiği Side Müzesi, Apollon Tapınağı, Aspendos Köprüsü ve Nymphaeum mutlaka görmenizi önereceğimiz yerler arasındadır.

Tarihi yerlerin dışında birbirinden güzel plajları bulabileceğiniz Side’de deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Mavi Bayraklı plajları ile yaz aylarında tatilcilerle dolup taşan 64 kilometre uzunluğunda sahil şeridi bulunan Side’de yaz tatilinin tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Eğer ki su sporlarına ilgi duyuyorsanız, sörf, parasailing ve scuba dalış gibi birçok etkinlik imkânını da Side’de bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Manavgat Şelalesi de Side, tatiliniz süresince gidip görmenizi önereceğimiz yerler arasındadır.

Side’nin doğal güzellikleri arasında konumlanmış olan otellerde konforlu bir konaklama yaparken, Side’nin tüm bu güzelliklerinin de keyfini yaşayabilirsiniz. Touristica fırsat ve kampanyaları ile Side otel fiyatları çok cazip oranlarla tatil severlerle buluşabilmektedir. Bu fırsat ve indirimlerden yararlanarak tatil keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. Bütçenizi koruyarak rüya gibi bir Side tatiline, Touristica fırsatları ile sahip olabilirsiniz.

Yeni evli balayı çiftleri içinde Side’de unutamayacakları bir balayı tatili atmosferi bulunmaktadır. Huzurlu ve romantik bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz Side’de aradığınız balayı otelini rahatlıkla bulabilirsiniz. Side’de bulunan Side balayı otelleri ile balayı çiftleri hayallerindeki balayı tatilini yaşayarak, mutluluklarını taçlandırabilir. Touristica kampanyaları ile Side’de herkes aradığı tatili bütçesini koruyarak yaşama imkanını bulabilir.