Güncel
Giriş Tarihi : 01-07-2022 15:22   Güncelleme : 19-08-2022 22:17

Simultane Sistem Kiralama ve Simultane Tercüman Seçimi

Simultane sistem kiralama, pandemi sonrası dönemde tekrar talep edilmeye başlayan bir hizmet ve kritik toplantılar açısından belirleyici bir rol oynuyor...

Simultane Sistem Kiralama ve Simultane Tercüman Seçimi

Ayrıca, etkinliklerde sunulan başarılı çeviri hizmetleri sadece simultane tercüman seçimiyle sınırlı olmadığı için aynı frekansta ve aynı dili konuşan bir teknik ekip ile mümkün oluyor.

Eskiden çok büyük etkinliklerde talep edilen simultane sistem kiralama artık bu ekipmanların çok sayıda bulunması ve talebin 10 yıl öncesine kıyasla Zoom gibi platformlara daha çok kaymasından ötürü daha uygun fiyatlar sunuluyor. Bosch, Sennheiser ve Danish Interpreting Systems gibi markalarla bilinen simultane ekipmanları doğru tedarikçiye ulaşılması durumunda daha makul şekillerde kiralanabiliyor. Yani dün sadece en üst düzey şirketler için mümkün olan bu imkanlar artık küçük ve büyük her işletme için mevcut.

Doğru Simultane Sistem Kiralama Neden Önemli?

İngilizcenin hakim ticaret dili haline geldiği dünyada akademik, ticari ve diğer etkinlikler için hala yoğun bir tercüme ve simultane tercüman talebi var diyebilir. 1,2 milyar insan standart Çince konuştuğu dünyada Avrupa Birliği dilleri, Rusça, Korece ve Türkçe de önemli bir dil spektrumunu temsil ediyor. Bu noktada, herkesin aklına ilk gelen ardıl çeviri olsa da prestijli iş etkinlikleri için kaçınılmaz taleplerden biri simultane tercüme. Simultane tercüme hizmetinin verimli bir şekilde ve pürüzsüz sunulabilmesi için de doğru simultane tercüman seçimiyle birlikte isabetli bir simultane sistem kiralama hizmeti ziyadesiyle elzem.

Tercüme Sistemi Nelerden Oluşur?

Simultane tercüman konsolu tercüman kulaklığı ve tercüman mikrofonu için ses bağlantılarının bulunduğu elektronik bir cihazdır. Birden fazla tercümanın görev yaptığı etkinliklerde, ne kadar tercüman varsa o kadar ünite olmalı ve hatta yedekleri bulundurulmalıdır. Bunun dışında kabin, radyatör, receiver, kulaklık ve diğer ekipmanlar bu hizmetin layıkıyla yapılması açısından şarttır.

Simultane tercüme ekipmanı için standartlar var mı?

Evet ve oldukça ayrıntılı. Dil tercüme ve tercüme hizmetleri için standartlar önemlidir.

ISO 2603 “Simultane tercüme – Kalıcı kabinler – Gereksinimler” yerleşik kurulumları, ISO 4043 “Simultane tercüme - Mobil kabinler - Gereksinimler” taşınabilir ekipmanları kapsar.

ISO/FDIS 20109 “Simultane çeviri - Ekipman - Gereksinimler” veya ASTM F2089: Dil Çeviri Hizmetleri için Standart Kılavuz gibi diğer kuruluşlar tarafından hazırlanan başka yönergeler ve standartlar da vardır.

En iyi simultane sistem üreticisi kimdir?

Birçok üretici olsa da Bosch tercüman konsollarının altın standart olmaya devam ettiği düşünülmektedir. Çeşitli nakavt konsollar mevcuttur, ancak kullanım kolaylığı ve ses kalitesi açısından tercümanlar için iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamıyor gibi görünmektedir. En yüksek kalitede tercüme ekipmanını kullanmak, bir son kullanıcı olarak sizin yararınızadır. 20-30 yıl öncesinin teknolojileri olan analog sistemlerden kaçınmakta da fayda vardır. Son olarak, simultane tercüme gibi kritik uygulamalar da profesyonel kalitede ses ekipmanı ve eğitimli teknisyenler gerektirir.       

Çeviri Ekipmanları Kiralamanın Faydaları

Pazarlama ve işletimler için bütçenizi biliyorsunuz. Üretim ve tedarik zincirlerinizi geliştirmek için maliyet ölçütleri belirlediniz, ancak dil engellerini aşacak kadar değil, değil mi? Yanlış. Çeviri ekipmanı kiralamaya yatırım yapmak çözümdür. Çeviri ekipmanınızı gerektiği gibi kiralamak, farklı dil geçmişlerine sahip iş ortaklarıyla iletişim kurmanın ve işinizi büyütmenin uygun maliyetli bir yöntemidir. Her geçen gün daha fazla sayıda küçük ve orta ölçekli işletmeler bu seçeneği keşfetmekte ve bundan yararlanmaktadır.

Örneğin, yurtdışındaki yeni bir potansiyel müşteriye veya ortağa bir teklif sunmak istiyorsanız, ardıl çeviri ile sınırlı kalmaktansa çeviri ekipmanı kiralamanın daha prestijli ve etkili olduğunu göreceksiniz.  Size ekipmanı kiralayan şirketin farklı iş ihtiyaçlarına uygun çözümler sunduğundan emin olun. Bu sayede ihtiyacınız olandan fazlasını ödemezsiniz ve kiraladığınız çeviri ekipmanının iş ortamınızda çalışacağından emin olabilirsiniz.

Çeviri ekipmanı kiralamaya karar verme zamanı geldiğinde, bu bilgileri yararlı bulacağınızı ve yurtdışında iş yürütmenin ve iletişim kurmanın daha uygun maliyetli bir yoluna ışık tuttuğumuzu umuyoruz. Dilsel ve kültürel engellerin, gerçekten başarılı olma şansı bulamadan bir fırsatı öldürmesine izin vermeyin.

AdminAdmin