Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-10-2020 19:06   Güncelleme : 21-10-2020 19:06

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu?

Son dakika... Reuters 'e konuşan bir üst düzey Türk yetkili, sokağa çıkma yasağının ve yeni kısıtlamaların gündemde olduğunu iddia etti.

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu?

İngiliz Haber Ajansı Reuters 'in aktardığı bilgiye göre Türkiye 'de sokağa çıkma yasağının yeniden gündemde olduğu iddia edildi. 

Reuters Haber ajansına açıklamalarda bulunan ve adı açıklanmayan  bir Türk üst düzey yetkili, vaka sayısının artmasının ardından sokağa çıkma yasaklarının tekrar görüşüldüğü, bazı bölgelerde yasakların yeniden gelebileceğini iddia etti.  İsmini açıklamayan yetkili: "Toplam Covid-19 vaka sayısı açıklanan günlük vaka sayısının 5 katı" ifadesini kullandı. Reuters'a konuşan üst düzey yetkili, "Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir" ifadelerini kullandı.

GENÇLER VE YAŞLILAR İÇİN...

Açıklamada gençler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için saat kısıtlamalarının da yeniden getirilmesinin düşünüldüğü iddia edildi.

Avrupa 'da Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde sokağa çıkma yasaklarının yeniden gelmesi, İngiltere ve Almanya ile diğer ülkelerde de kısıtlamaların yeniden getirilmesinin gündeme gelmesinin ardından konunun Türkiye'de de görüşüldüğüne yer verildi.  Yetkili, yaptığı açıklamada yeni kısıtlamaların görüşüldüğü ve kısıtlamalar için çok beklenmeyeceği, yakın zamanda bunların olabileceğini öne sürdü.