Güncel
Giriş Tarihi : 23-10-2020 23:38   Güncelleme : 23-10-2020 23:38

Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bakan Koca yaptığı açıklamada , Türkiye genelinde vakaların artması nedeniyle kamu ve özel sektörde esnek çalışmaya geçilmesi gerektiğini, bunun için illerde kurulların yetkili olduğunu söyledi.

Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Koca: "Son 2 haftada özellikle bazı illerde belirgin şekilde artış var. Önümüzdeki 2-3 hafta içinde elde edeceğimiz sonuçlara göre yüz yüze eğitim için yeni kararlar alacağız. Ama şuanda salgını artıracak bir durum okullarda yok. Bu biraz da okula devam eden çocukların tedbirlere daha fazla hassasiyet gösterdiğini gösteriyor. Bu bir yorum." dedi.

YENİ KISITLAMALAR

Koca, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Özellikle sokağa çıkma yasağı gibi bir durumu düşünmüyoruz. Ama hareketliliğin artması ile birlikte salgının artığını iyi biliyoruz. O Nedenle tedbirlere uymanın önemli olduğunu, kalabalık ortamlara girmekten kaçınılması gerektiğini, ev içi bulaşın daha da arttığını görüyoruz. Evlere de misafir alınmamasını önemsiyoruz. Bunun dışında ulaşımın önemli bir kaynak olduğunu, hem kamuda hem özel  sektörde esnek mesai ciddi anlamda devreye giriyor olmalı. İki zaman dilimi var. Bu iki zaman dilimini azaltmanın yolu esnek mesaiden geçer. Bunu hem özel hem kamu uyguluyor olmalı. Bölgelerde kurullar yetkili. Her il ulaşım açısından riski azaltacak."