Advert

Son 2 ayda Samsunlu 3 önemli üst düzey bürokrat pasifize edildi!

Ankara'da genel müdür olarak görev yapan Samsunlu üst düzey 3 bürokratın görevlerinden alınması Samsunlularda şok etkisi yarattı.

Son 2 ayda Samsunlu 3 önemli üst  düzey bürokrat pasifize edildi!

SAMSUN ÜVET EVLAT MI?
Ankara bürokrasisinde üst düzey bürokrat olarak görev yapan Samsunlu 3 önemli ismin görevlerinden alınması tartışmaları da beraberinde getirdi. Samsun Havza doğumlu TiGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Samsun Çarşamba doğumlu Doç. Dr. Yaşar Yiğit, Başbakanlık Müşavirliğine getirilirken, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Samsun Ladik doğumlu Gökhan Kanal'ın genel müdürlük görevinden alınması 'Samsun'a üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?' sorusunu gündeme getirdi.

BAŞARILI İSİMLERE TIRPAN
Samsun'un siyasi açıdan etkili yerlerde görev yapan önemli isimleri varken, Samsunlu bürokratların teker teker görevlerinden alınmasının doğru olmadığını belirten Samsunlular; '1.5 ayda Ankara'da devletin önemli kademelerinde üst düzey görev yapan bürokratlarımızın görevlerinden alınıp pasif görevlere getirilmesi Samsun'un sahipsizliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Başarıları tescilli bürokratlarımızın yerine liyakat esasına dayanmayan ve tecrübesiz isimlerin getirilmesi de işin farklı bir boyutunu ortaya koymuştur.' dediler.

SİYASETÇİLER NEREDE?
Samsun'un halen bir bakanının ve bir genel başkan yardımcısının aktif olarak görevde bulunduğunu belirten Samsunlular; 'Bürokratlarımız bir bir harcanırken, siyasetçilerimizin bu olaylara seyirci kalması oldukça düşündürücüdür. Ankara'da neredeyse üst düzeyde görev yapan bürokratımız kalmamıştır. Samsun her dönem iktidarda olan AK Parti'ye ciddi anlamda oy verirken, şehrimizin bu şekilde öksüz bırakılması Samsunluları üzmektedir. Ankara'da, Samsunlu bürokratlarımızı en güzel mevkilerde görmek istiyoruz.' diye konuştular.

Haber: Meydannet.comSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi