Güncel
Giriş Tarihi : 25-02-2021 12:51   Güncelleme : 25-02-2021 12:51

Spatula

Mutfakta kullanılan birçok gerecin kullanılma amacı kolaylık sağlamasıdır.

Spatula

Çünkü mutfak çok geniş kapsamlı bir alandır. Bu yüzden de mutfakta genellikle pratik kullanımlı gereçler tercih edilmektedir. Günümüzde ise pratik mutfak gereçlerinden biri olan spatula; mutfakta yiyecek pişirme konusunda pratik olarak kullanılmaktadır.

Spatulalarda kullanımlarının yaygınlaşmasının bir diğer sebebi ise temizlenmesinin de kolay olmasıdır. Hem kullanılması kolaydır. Hem de temizlenmesi kolaydır. Spatulalar kullanım alanları pasta ya da yiyecek süsleme alanlarında en çok kullanılmaktadır. Günümüzde ise tahta, plastik ve silikon olmak üzere üç çeşit spatulalar üretilmektedir.

Silikon Spatula

Son dönemlerde tahta ve plastik spatula kullanımları azalmıştır. Spatulalarda silikon spatulalaren çok tercih edilmektedir. Çünkü günümüz kullanım koşullarına daha çok silikon olarak üretilen spatulalar uygundur. Özellikle de bulaşık makinesinde yıkabilme kolaylığı kullanılmasını daha çok arttırmıştır.

Pastalar silikon spatula çeşitleri ile daha çok güzelleşmektedir. Günümüz koşullarında pasta yapımlarında sıklık ile silikondan üretilen spatulalar kullanılmaktadır. Restoran yemeklerinde kullanımları görülmüştür. Yiyecekler silikondan üretilen spatular ile daha pratik olarak hazırlanmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.tupperware.com.tr/ueruenler/62/C102ModernPeriSilikonSpatula adresine göz atabilirsiniz.