24 ŞUBAT 2020 Pazartesi 18:29
Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-01-2020 16:16

Taşeron işçilere 1. ilave tediye (ikramiye) ödemesi ne zaman?

4/D statüsüne kavuşan taşeron işçilere ödenen ilave tediye ödemesinin ilk taksidi Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Taşeron işçilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Taşeron 1. ilave tediye ödemesi ne zaman? 2020 yılı taşeron tediye ödeme miktarı ne kadar? Haberimizin devamında...

Taşeron işçilere 1. ilave tediye (ikramiye) ödemesi ne zaman?

2020 yılına girmemiz ile birlikte toplu sözleşme gereği taşeron işçilere yüzde 4 zam yapıldı. Yeni yıl zammını cebine koyan taşeronlar yılda 4 taksit şeklinde ödenen 52 günlük ilave tediye ödemesinin ilk taksidinin ne zaman yatırılacağını araştırmaya başladı.

KARARNAME BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanlığı imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanacak olan karar ile taşero ilave tediye ödemesinin ilk 2 taksidinin ne zaman yatırılacağı belli olacak. 

BELEDİYE TAŞERONLARINA KÖTÜ HABER

Belediye kuruluşları ve şirketlerinde çalışan taşeron işçiler 52 günlük ilave tediyesinden yararlanamıyor. Belediyelerde çalışan taşeron işçilere toplamda 10 gün olmak üzere 5+5 gün olarak 2 taksit şeklinde ikramiye ödemesi yapılacak. Bu ödemeler ise Nisan ve Ekim ayları içerisinde gerçekleştirilecek. 

2020 YILI 1. İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN? 

2020 yılı ilk ilave tediye ödemesi Ocak ayında yapılacak. Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazete'de yayınlanması ile birlikte Ocak ve Nisan ayı ilave tediye ödeme tarihleri belli olacak. 10 yıl içerisinde yapılan ilave tediye ödemeleri incelendiğinde 1. ilave tediye ödemesi genel olarak 29-30-31 Ocak tarihlerinde yapıldığı gözlemlendi. 2020 Ocak ayı ilave tediye ödeme tarihinin 25-31 Ocak tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

TAŞERON TEDİYE MİKTARI NE KADAR

2020 Ocak ayında asgari ücrete yapılan zam ile birlikte asgari ücretin üzerinde çalışan taşeronlarda toplu sözleşme gereği yüzde 4 zam aldı. Maaşlara yapılan zam ilave tediye miktarını da etkiliyor. İlave tediye miktarı işçinin brüt ücretine göre değişiklik gösteriyor.  

İşte 2020 yılı ilave tediye miktarı:

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA