Güncel
Giriş Tarihi : 15-06-2021 16:16   Güncelleme : 15-06-2021 16:16

Taşerondan kadroya geçen ve TYP'lilerle ilgili MEB çağrı

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı’na İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Programlar vasıtasıyla geçici olarak alınan ve Taşerondan kadroya geçen işçilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Taşerondan kadroya geçen ve TYP'lilerle ilgili MEB çağrı

Eğitim-öğretim sezonunun sona ermesi ile birlikte kadro alan taşeronlar ile TYP ile istihdam edilen emekçilerin sıkıntı yaşayacağını belirten Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan vatandaşların mağdur edilmemesi için MEB'e çağrıda bulundu.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen’in Genel Başkanı Talip Geylan , Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi hesapları ve Ziya Selçuk’u da sosyal medyadan etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

"2 Temmuz’a kadar okullarımız açık kalacak. 5 Temmuzdan sonra da telafi programı başlayacak. Ancak okullarımızda görevli İŞKUR personellerinin 20 Haziran’da işlerine son verilecek. Taşerondan kadroya geçirilen personel de 15 Haziran-14 Ağustos arasında zorunlu izne çıkarılacak.

Peki bu durumda; zaten okul aile birliği gelirleri neredeyse yok düzeyinde olan okullarımızın temizlik ve güvenlik hizmetleri nasıl yürütülecek?

Okul yöneticilerimiz bu hususta çok endişeli. MEB bu önemli probleme ivedilikle çözüm üretmelidir."