Ekonomi
Giriş Tarihi : 22-09-2020 16:51   Güncelleme : 22-09-2020 16:51

Taşeronlar için yüzde 10-17 arası zam gündemde

4/D statüsüne kavuşan binlerce işçi yeni TİS ile kazanacakları mali hakları merak ediyor. Yeni TİS ile birlikte maaş zammı ve yeni ikramiyelerin verilmesi bekleniyor.

Taşeronlar için yüzde 10-17 arası zam gündemde

Kovid-19 pandemisi nedeniyle Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri 31 Ekim tarihine ertelendi. Görüşmeler öncesi taşeronlara sunulacak yeni haklar gündeme geldi. Yapılacak mali değişiklikler ile maaş ve tediye ödemelerinde artış yapılması ön görülürken bunlara ek olarak bayram ikramiyeleri de verilmesi bekleniyor. 

MAAŞLARA YÜZDE 10-17 ARASI ZAM BEKLENİYOR 

Taşeron işçilere yeni TİS ile birlikte yüzde 10-17 arası zam yapılması bekleniyor. Yapılacak zam ile orantılı olarak ilave tediye ödemelerinde de artış gözlemlenecek. 

ÇEŞİTLİ ÖDEMELER GÜNDEMDE

Bunların ardından taşeron işçiler adına verilecek olan okulların açıklaması ile ilgili eğitim yardımları, evlilik aşamasında olanlar için düğün yardımları dikkat çekenler arasında. Bunların yanında ayrıca Ramazan Bayramları ve Kurban Bayramları ikramiyeleri de yapılacak. Verilen ödemeler üzerinde rakamların tamamen değişmesi ve artması bekleniyor. Tüm taşeron olarak çalışan vatandaşlarda son durum ne olarak sürekli araştırma yapıyor.

Kaynak: Finans 365