Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-09-2020 15:23   Güncelleme : 02-09-2020 15:23

Taşeronların beklediği yüzdelik dilim müjdesi geldi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeronlar maaşlarına iyileştirme ve yüzdelik dilim müjedesini bekliyordu. Beklenen müjde sendika tarafından 4D’li kamu taşeronlarına geldi! Detayları haberimizde..

Taşeronların beklediği yüzdelik dilim müjdesi geldi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan taşeronların uzun zamandır beklediği maaşlarında ki iyileştirme ve yüzdelik dilim zammı müjdesi geldi. Tis öncesi verilen müjde öncesinde de TİS sürecine odaklanmalar yapılmış, hem işçiler hem taşeronlar adına talep metinleri yayınlanmaya başlanmıştır. Konu ile ilgili sık sık görüşmeler hala devam etmektedir.

Taşeron işçiler için yürürlüğe girecek maddede, işçilerin yıl içerisinde sadece 4+4 oranlarında zam almaları söz konusu olacak. Aynı zamanda hayat şartlarını ve reel enflasyon şartlarından taşeronların kötü yönde etkilenmemesi için iyileştirme maddeleri de konuşulmakta.

Yapılan basın açıklamasında yüzdelik konusunda işçilere hak tanınacağı, söz konusu talep metni içinse 10 Ocak 2019 tarihi içerisinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı içerisinde 31 Ocak 2019 tarihinde sağlık bakanlığı için 14 Şubat 2019 tarihinde ise kamu denetçiliği kurumu için başvuruda bulunulması söyleniyor. Genel Başkan Gülbaba ve Genel Başkan Yardımcısı Gündoğan ile birlikte imzalanacak olan bildiride yüzdelik dilim konusunun bordrolara yansıması için mücadele etmeleri gerekecek.