17 ŞUBAT 2020 Pazartesi 07:53
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 16-03-2019 18:33   Güncelleme : 16-03-2019 18:33

Tekin: Gülsan Sanayi Sitesi yeni yerine taşınmadan yıkılmayacak

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Gülsan sanayi Sitesi Esnafları ile bir araya geldi.

Tekin: Gülsan Sanayi Sitesi yeni yerine taşınmadan yıkılmayacak

Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi’nin kanayan bir yara haline geldiğini, esnafların mağdur edildiğini belirterek, “ GülsanSanayi çok tartışıldı, çok konuşuldu . Samsun'un kanayan yarası haline geldi. Bizde bu sorunu çözmek için buradayız. Gülsan yıkılacak diye manşetler atıldı, niyetler belirtildi hedefler konuldu. Arsa sahiplerine ödenmesi gereken miktarın üçte biri size teklif edildi.
Toybelen tarafında sizler için ayrılmış olan alana ve tahsisine zorlanan alan kafa karışıklığı yarattı . Benim hedefim portatif prefabrik sanayi şeklinde bir yapılaşma. Ancak ikinci alternatif olarak Tekkeköy’deki küçük sanayiye yerleştirme düşüncemiz var. Ben taahhüt ediyorum; Sanayideki dükkanlar için yeni yer hazırlanmadan, kurulup rahata kavuşmadan burası asla yıkılmayacak sizler asla mağdur edilmeyeceksiniz.” dedi.

DOĞU PARK TATİLYA OLACAK
Doğu Park’ı  yeniden projelendireceklerini ve   İstanbul'daki Tatilyamodelini uygulayacaklarını ifade eden Hayati Tekin, “Bu  mekan ile Doğu Park’ı yürüyen merdiven ve üst geçit ile birbirine bağlayacağız. Konusunda uzman kişi ve firmalarla gereken görüşmeleri yaptım.  Proje çalışmalarına hemen başlayacağız.  Gülsan sanayi Sitesi esnafı da en geç 2020 nin sonunda yeni yerlerine kavuşturulacak. “ diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA