Advert
Advert
Advert

Tekin: Samsun'da yeni bir dönem başlatmaya geliyoruz

​Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, "Bu şehrin birleştirici gücü olacağım" dedi.

Tekin: Samsun'da yeni bir dönem başlatmaya geliyoruz
Advert

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, flaş açıklamalarda bulundu. Tekin, Samsun'un birleştirici gücü olacağını söyledi. 

BU DİL DOĞRU BİR DİL DEĞİL

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin yerel seçimler öncesi siyasette kullanılan dilin kabul edilemez olduğunu söyleyerek; 'Ben halkımın oylarıyla göreve geldiğim takdirde bu şehrin insanları ve gelecek nesillerin refahı için her zaman birleştirici bir anlayışla siyaset yapacağım. Belediye başkanlarının görevi vatandaşa hizmet etmek, herkesin başkanı olmaktır. Bugün siyasette kullanılan dil ayrıştırıcı, kutuplaştırıcıdır. Bu durum toplumu germekten başka bir işe yaramaz' dedi.

SAMSUN ROZETİNİ TAKACAĞIM
Asırlardır birlikte yaşamış bir neslin çocukları olarak her zaman sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü ve zerafeti ön plana çıkaracaklarını ifade eden Tekin; 'Ben 3 dönem Samsun'da belediye başkanlığı ve 5 yıl milletvekilliği yaptım. 'Bu benim partimin insanı, diğeri değil' şeklinde siyasi bir anlayışım hiç olmadı. Samsunlu olmasıbenim için her zaman yeterli oldu. Belediye başkanı seçildiğim günden itibaren halkım şunu çok iyi bilsin ki parti rozetimi çıkarıp, Samsun rozetimi takacağım. Bunu da şerefli ve onurlu bir şekilde yapacağım' diye konuştu.

BİZ DE BEKA SORUNU OLMAZ
Projelerin yarıştığı, hizmetin ön plana çıktığı bir yerel seçim süreci yaşamak istediğini ancak siyaset arenasında farklı algıların oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren Tekin; 'Bu seçimler bir genel seçim havasına dönüştürülmeye çalışılıyor. Ben başkan seçilirsem hangi beka sorunu olacak? Yıllardır Samsun'da başkanlık yaptım. Çalmadım, çaldırmadım, haram yemedim. Bunlardan dolayı mı beka sorunu olacak? Biz bu ülkenin bu şehrin çocukları değil miyiz? Bu söylemleri doğru bulmuyorum. Bizim dönemimiz de milletimiz ve vatanımız her şeyden önce gelir' şeklinde konuştu.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 3 yaralı
TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 3 yaralı
Amasya'da deprem
Amasya'da deprem