Yaşam
Giriş Tarihi : 11-12-2020 15:41   Güncelleme : 11-12-2020 15:41

Teknolojik Cilt Bakımları Mersin’de

Günümüzde artık cilt bakımı daha önceki dönemlere nazaran çok daha önemli bir hale gelmeye başlamıştır.

Teknolojik Cilt Bakımları Mersin’de

Çünkü dış etkenlerin de devreye girmesi ile beraber cilt oldukça genç yaşlardan itibaren yıpranmaktadır. Klasik cilt bakımlarının bir noktadan sonra arzu edilen etkiyi vermemesinden ötürü de pek çok kişi Karakucak Kliniği bünyesinde yapılmakta olan teknolojik bakımları inceleyerek aralarından seçimlerini yapabilmektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Genişlemiş gözenekler, akne, siyah noktalar, kuru ciltlerin sahip oldukları neme kavuşmaları, renk düzensizlikleri ve ince çizgilerin tedavisi edilmesi adına tercih edilen cilt bakımı Mersin yöntemlerinden bir tanesi olan Hydrafacial cilt bakımı 4 aşamadan meydana gelmektedir. Uygulama esnasında kullanılmakta olan serumlar cildin temizlenmesine ve aynı zamanda nem kazanmasına imkan tanımaktadır. Her cilt tipine uygulanabilmekte olan bu bakım esnasında sağlam dokulara hiçbir şekilde zarar verilmeden cildin onarılması ve bakım yapılması sağlanmaktadır. Gerçekleştirilen seanslar yaklaşık olarak 20 ila 30 dakika sürmektedir. Cilt bakımı esnasında cilt vakum aracılığı ile derinlemesine temizlenecektir. Sonrasında cildin yüzeyine yine vakum ve sıvı aracılığı ile de peeling işlemi yapılmaya başlanacaktır. Cilt tipine uygun olan serum ve vitaminler ile cildin nemlendirilmesinden sonra LED ışık tedavisinin uygulanması ile cilt sıkılaştırılacaktır.

Oxyhgeneo Cilt Bakımı

Kullanılmakta olan bu teknoloji ile beraber cildin canlandırılması ve doğal bir görünümün sağlanması adına vücuttaki doğal mekanizmaların kullanılarak uygulama yapılmaktadır. Cilt bakımı Mersin teknolojik tedavileri arasında yer alan bu tedavi için uygulamanın yapılacağı bölgeye oksijen gönderilmesi sağlanarak zincirleme reaksiyon oluşturulmaktadır. Bu yöntem ile beraber ciltteki ölü hücreler ortadan kaldırılmakta ve aynı zamanda da cildin beslenmesi sağlanmaktadır. Her cilt tipi için sorunsuz bir şekilde uygulanabilen bu bakım çeşidi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

Baby Face Lazerli Cilt Bakımı

Cilt için Baby Face lazerli cilt bakımı yapılmak istendiği zaman bilinmesi gereken şeylerin başında, bu tarzdaki bir bakım işleminin iki aşamadan oluştuğu gelmektedir. Cilt bakımı Mersin çalışmaları içerisinde yer almakta olan bu bakımın ilk aşamasında cilt durumuna bağlı olarak thulium lazer kullanılarak ciltte mikro kanalların açılması sağlanmaktadır. Sonraki aşamada ise ciltte var olan probleme bağlı olarak kişiye özel şekilde hazırlanılan lasemd ampüller cildin alt kısmına itilecektir. Ardından ise cilde özel maske uygulaması yapılarak bakım işlemi tamamlanmış olacaktır. Tek bir seans ile dahi oldukça etkili sonuçların elde edilebileceği bu yöntem, cilt tipine bağlı olarak farklı sayıdaki seanslarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Jet Peel Cilt Bakımı

Serum ve doğal gazların kullanılması sonrasında ortaya koyulacak jet akımlar ile beraber uygulanan cilt bakımının ilk uygulamasının sonrasında dahi ciltte nemlilik, parlaklık ve yumuşaklık ortaya çıkmaktadır. Nemlendirme ve derin temizlik ile beraber cilt kendini toparlayacak ve yenileyecektir. Uygulamanın yapılmasından sonra ciltteki gözenekler açılacak, aynı zamanda ciltte peeling etkisi de ortaya çıkacaktır. Dolaşımın hızının artması ile beraber cilt daha öncesinde olmadığı kadar parlak ve genç bir görünüme sahip olacaktır.

Özellikle de son dönemlerde her geçen gün gelişimine devam eden teknoloji ile beraber artık diğer konularda olduğu gibi cilt bakımı konusunda da ciddi anlamda değişimler ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla insanlar da artık klasik tarzdaki cilt bakım tekniklerinden istediği sonuçları elde edemeyeceğini düşünen insanlar, Karakucak Kliniği bünyesinde sunulmakta olan teknolojik bakımları inceliyorlar. Bu cilt bakım çeşitleri arasından kendi cilt tipi için en iyi sonuçları elde etmek isteyenler, www.karakucakklinik.com adresi üzerinden yapacakları görüşmeler ile istedikleri sonuçlara erişmiş olacaklardır.