Güncel
Giriş Tarihi : 29-12-2020 14:48   Güncelleme : 29-12-2020 14:48

Tenis ve Raket

Tenis son yıllarda ülkemiz Türkiyede'de sıklıkla tercih edilen bir spordur.

Tenis ve Raket

Özellikle çocuklarının bir spor dalında yeteneği olmasını isteyen aileler henüz çocukları çok küçük yaşlardayken onların teniste ilerlemesi için birçok ekipman almaktadırlar. Bu ekipmanlar arasında en önemlilerden bir tanesi şüphesiz tenis raketi olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. İyi bir tenis oyuncusu olmak için doğru bir raket seçimi yapmak gerekecektir.
Kişilerin tenis raketini seçerken yaptıkları en büyük hata sevdiği tenis oyuncularının raketlerini almalarıdır. Bu kişiler profesyoneldir ve kullanılması amatörler için oldukça zor olan tenis raketlerini tercih ederler. Bu sebeple kişiler mutlaka kendileri için en uygun ve başlangıç için en kolay raketleri tercih etmek durumundadır.

Tenis Raketi Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar
Tenis raketinde dikkat edilecek birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi raket boyutudur. Tenis raketleri yetişkinler için 27 inç olarak sabit bir şekilde çıkarken bu durum çocuklarda farklılık göstermektedir. Bu sebeple aileler çocuklarına tenis raketi seçerken buna dikkat etmelidir. Tenis.market bu konuda oldukça iyi bir sitedir ve sektörde bulunan en kaliteli, en uygun fiyatlı ekipmanları burada bulmak oldukça kolaydır.
Raket ağırlığı bir diğer husustur. İlk etapta kişiler hafif raketten başlamalıdır seviye atladıkça daha ağır raketler tercih edilebilir. İlk başta ağır bir raketle çalışmak hem sakatlığa yol açabilir hem de kişi raketle hareketlere hızlı bir şekilde alışamaz.
Denge, grip gibi hususlar da raket seçiminde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Kafa hafif raketler başlangıçta tercih edilirken grip seçimi de kişinin fiziksel özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir.

Tenis Raketi Fiyatları Değişkenlik Gösterimi
Tenis raketi fiyatları incelendiği vakit birçok farklı fiyatta tenis raketleri görmek mümkündür.
Tenis.market Wilson ve Head gibi kaliteli markalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu raketlerin hem profesyonel oyuncular için olan modellerini elinde bulundururken aynı zamanda çocuklar için de raketleri bünyesinde bulunduruyor. Hal böyle olunca fiyatlar da değişkenlik gösterir. 300 liraya da 3000 liraya da raket vardır fiyatların değişken olmasında kişilerin özellikleri ve amaçları rol oynamaktadır.