Samsun Haber
Giriş Tarihi : 05-03-2019 13:39   Güncelleme : 05-03-2019 13:39

Terme’de sinema salonu açıldı

Samsun’un Terme ilçesinde 35 yıl sonra sinema salonu açıldı. Açılış kurdelesini kesen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “ Gelişen, değişen, büyüyen, bölgenin en önemli ilçelerinden olma yolunda hızla ilerleyen ilçemizde her geçen gün yeni iş yerleri açılıyor. Termemiz günden güne büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. “ dedi.

Terme’de sinema salonu açıldı

Terme ilçesinde, çeşitli nedenlerle işletilemeyerek yıllar önce kapatılan sinemaların ardından, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un çabaları ve Termeli genç yapımcı ve oyuncu Emirhan Özcan’ın girişimleri ile yeni salonunun açılışı yapıldı. Açılışa, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un yanı sıra, siyasi partilerin belediye başkan adayları, STK temsilcileri, ve çok sayıda davetli katıldı.

“TERME HER ALANDA GELİŞİYOR”
Açılışta yaptığı konuşmada Terme’nin gelişmesi açısından yeni bir işyerinin açılışını gerçekleştirmenin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Terme her alanda büyüdükçe, yeni işyerleri açılıyor, esnafımızın kazancı artıyor. İlçemizde farklı ve değişik alanlardaki iş yerlerinin çoğalmasını temenni ediyorum. Ayrıca iş istihdamı sağlayacak olan bu işletmemizin sahiplerine ve çalışanlarına hayırlı ve bol kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

“3 GÜN ÜCRETSİZ”
Başkan Şenol Kul, ilçedeki sinema salonun uzun yıllar önce kapandığını anımsatarak, “Sinema salonu ilçemizde eksikliği hissedilen işletmelerin başında geliyordu. Çok şükür bu eksiklik bugün gideriliyor. Genç nüfusun yoğun olduğu bir ilçeyiz. Benim ailelerden isteğim, özellikle çocuklarını sinemamıza yönlendirsinler. Açılışa özel belediyemiz katkıları ile üç gün ücretsiz gösterim yapılacak. Terme’ye hayırlı olsun” diye konuştu.  
İş yeri sahibi Emirhan Özcan ise açılış merasimine katılan protokol üyeleri ve vatandaşlara ikramda bulundu. Akabinde ise günün anlam ve önemine binaen çekilen fotoğraf sonrasında açılış merasimi sona erdi.