Spor
Giriş Tarihi : 08-05-2021 12:25   Güncelleme : 08-05-2021 12:25

TFF 1.Lig'de şampiyonluk hesapları

Ligde son haftaya girilirken A.Demirspor, Giresunspor ve Samsunspor’un 67 puanı bulunuyor. 34. haftada Menemenspor - Adana Demirspor, Tuzlaspor – Giresunspor ve Adanaspor – Samsunspor maçları oynanacak. 3 takımda son maçlarını kazanırsa 70’er puana ulaşan 3 takımdan Samsunspor hariç diğer 2’si direkt olarak Süper Lig’e çıkacak.

TFF 1.Lig'de şampiyonluk hesapları

TFF Birinci Ligi'nde normal sezon yarın akşam oynanacak müsabakalarla sona eriyor. Sezona şampiyonluk parolasıyla giren Yılport Samsunspor, ligin finalini Adana'da yapacak. Şampiyonluk umutlarını son 90 dakikaya bırakan kırmızı beyazlılar, hedefine ulaşmak için mutlak kazanmak zorunda. Samsunspor'a galibiyet yeterli olmayabilir; zira yarıştaki iki rakibi GZT Giresunspor ve Adana Demirspor'un oynayacağı maçlarda puan kaybetmesini beklemek zorunda. 

KAZANMAK YETERLİ OLMAYABİLİR 

Ligde son  haftaya girilirken Adana Demirspor, Giresunspor ve Samsunspor’un 67 puanı bulunuyor. 34. haftada Menemenspor - Adana Demirspor, Tuzlaspor – Giresunspor ve Adanaspor – Samsunspor maçları oynanacak. 3 takımda son maçlarını kazanırsa 70’er puana ulaşan 3 takımdan Samsunspor hariç diğer 2’si direkt olarak Süper Lig’e çıkacak. Adana Demirspor veya Giresunspor puan kaybı yaşar Samsunspor kazanırsa Süper Lig’e çıkacak takım Samsunspor olacak, diğer yükselen takım ise maçların skoruna ve alınan puanlara göre değişecek.

HESAPLAR HESAPLAR 

Samsunspor şampiyonluk rakiplerinden Adana Demirspor ile de Giresunspor ile de deplasmanda berabere kalıp, kendi sahasında kaybetti. Böylelikle 2’li ve 3’lü averajı rakiplerine kaptıran Samsunspor, puanların eşit olması halinde Süper Lig’e direkt olarak çıkmak hakkı kazanamayacak.

34. hafta öncesinde Adan Ademirspor 67 puan +34 averaj, Giresunspor 67 puan +28 averaj ve Samsunspor 67 puan +26 averaja sahip.