Spor
Giriş Tarihi : 17-06-2020 15:45   Güncelleme : 17-06-2020 15:45

TFF Başkanı Nihat Özdemir Salı Günü Açıklayacak! Ligler tescil edilecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2 ve 3.Lig kulüplerine "Oynamak istiyor musunuz, istemiyor musunuz?" sorusuna alınan cevaplar doğrultusunda kararını verdi. Yönetim kurulunun oy çokluğu ile liglerin mevcut puan durumuyla tescil edeceği iddia edildi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir Salı Günü Açıklayacak! Ligler tescil edilecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig takımlarına sunduğu, "Oynamak istiyor musunuz, istemiyor musunuz?" sorusuna alınan cevaplar doğrultusunda kararını büyük ölçüde verdi. Yönetim kurulunun oy çokluğu ile liglerin mevcut puan durumuyla tescil edeceği iddia edildi. Play off sistemi konusunda hala bazı çalışmalar yapıldığı ve federasyonun nihai kararını en geç 23 Haziran Salı günü açıklayacağı öğrenildi. 

OYNAMAK İSTEMEYENLERİN ORANI YÜZDE 90

Hatırlanacağı üzere; İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler Birliği, TFF'nin talebi doğrultusunda ligdeki tüm kulüplerden kalan maçları oynamak isteyip istemediklerine dair kararlarını en geç 13 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar kendilerine bildirmelerini istemişti. Kulüplerin tercihi merak ediliyordu. Yapılan değerlendirmelere göre; 89 takımdan 79'unun oynamak istemediği ortaya çıktı., Yani kulüplerin yüzde 90'lık bir bölümü liglerin tescil edilmesini istiyor.