Spor
Giriş Tarihi : 10-06-2020 17:40   Güncelleme : 10-06-2020 17:40

TFF, kulüplerden resmi yazı istedi! Çoğunluğun kararı Ligler tescil edilsin

TFF Başkanı Nihat Özdemir., 2 ve 3.Lig kulüplerinden kalan 6 maçı oynayıp oynamama yönünde ki kararlarını yazılı olarak taraflarına iletmesini istedi. Cuma günü mesai bitimine kadar tüm kulüpler kararlarını federasyonu bildirecek ve nihai sonucu TFF Başkanı Özdemir açıklayacak. Kulüp Birliği Başkanı Volkan Can, bugünkü toplantıda yine lider olan takımların direkt bir üst lige çıkmasını ve küme düşmenin olmamasını istediklerini söyledi.

TFF, kulüplerden resmi yazı istedi! Çoğunluğun kararı Ligler tescil edilsin

TFF Başkanı Özdemir'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekilleri Erhan Kamışlı, Yılmaz Büyükaydın ve Ali Düşmez, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Yönetim Kurulu Üyesi Selim Soydan, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Günaydın ve Celil Hekimoğlu katıldı.

İŞTE MERAK EDİLEN O DETAYLAR

İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yapılan toplantının detaylarını açıkladı. Can, "Bundan önce ki toplantımızda olduğu gibi tavsiyemiz, 2 ve 3. Lig'de gruplarında lider olan takımlar direkt bir üst lige çıksın. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. takımlar play-off oynasın. Küme düşme kalksın. Hedef en az maç sayısıyla 2 ve 3. Ligi bitirmek. Son derece faydalı geçen bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Federasyon Başkanımız kulüp temsilcilerinin istek ve önerilerini büyük bir dikkatle dinledi ve notlar aldı" dedi. 

BAŞKAN ÖZDEMİR KULÜPLERDEN YAZI İSTEDİ 

Daha sonra söz alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Evet ilk görüşmemizde olan tavsiye kararlarınızın tekrarını öneri olarak bizlere sundunuz. Bizde sizlerden en geç Cuma günü mesai bitimine kadar tüm kulüpler bu sezon kalan maçlarını oynayıp oynamamak istedikleri yönünde kararlarını yazılı ve imzalı olarak tarafımıza iletmelerini istiyoruz. Sonrasında TFF Yönetim Kurulu olarak bizlerde kulüplerimizin çoğunluğunun isteğine göre nihai kararımızı vereceğıiz" diye konuştu.