Spor
Giriş Tarihi : 11-10-2020 20:20   Güncelleme : 11-10-2020 20:20

TFF'den loca kararı

Geçen hafta statların; seyircilere yüzde 10 kapasiteyle açılacağı haberleri çıktı medyada. Ancak TFF, sadece "locaların yüzde 50'sini" açtı! Tribünlere henüz izin çıkmadı!

TFF'den loca kararı

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yaptığı yönetim kurulu toplantısında maçların seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacağı yönündeki nihai kararını açıkladı. Her zaman olduğu gibi statlarda olması gereken ve bunu fazlasıyla hak eden taraftar, yine mağdur bırakıldı. 

TFF'NİN O AÇIKLAMASI 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'ndan yapılan o açıklamada; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, lig ve kupa müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına karar vermiştir. Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. ve 3. Lig ile Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarını kapsayan uygulama, 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır. Uygulamanın detayları ayrıca ilan edilecektir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur" denildi.

SAMSUNSPOR MAÇINI 294 KİŞİ İZLEYEBİLECEK 

Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda 52 tane loca bulunuyor. Toplam 588 kişi alan localara, TFF'nin kararına göre 294 kişi giriş yapabilecek. Federasyondan gelecek detaylı açıklama sonrası Yılport Samsunspor Kulübü'nden de bilgilendirme yayınlanacak.

TARAFTAR ÖZLEM ÇEKİYOR  

Burudan şu sonuç çıkıyor; Takımını;Yağmurda çamurda, karda kışta, deplasmanda yıllardır takip eden cefakar taraftar, şimdilik yine tribünlere giremeyecek. Gelişmelere baktığımız zaman. Önce TFF, "tribünler, yüzde 30 oranında taraftarlara açılacak" diye açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı izin vermeyince, TFF, bu kararı iptal etti! Sonra, geçen hafta statların; seyircilere yüzde 10 kapasiteyle açılacağı haberleri çıktı medyada. Ancak, TFF, sadece "locaların yüzde 50'sini" açtı! Tribünlere henüz izin çıkmadı!