Spor
Giriş Tarihi : 10-10-2020 20:00   Güncelleme : 10-10-2020 20:00

TFF'den resmi açıklama bekleniyor... Maçlar Seyircili Oynanacak Mı?

Türkiye Futbol Federasyonu, Milli ara sonrası seyircisiz maçlarla ilgili flaş bir adım atacak. Yapılan yönetim kurulu toplantısından, önümüzdeki haftadan itibaren lig maçlarına taraftar alınması kararı çıktı. Ancak şu ana kadar bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

TFF'den resmi açıklama bekleniyor... Maçlar Seyircili Oynanacak Mı?

Geçtiğimiz hafta medyaya düşen 'milli aradan sonra maçların seyircili oynanacağı' haberi ülke genelinde büyük yankı uyandırırken; TFF'nin bu konuda hala resmi bir açıklamada bulunmaması kafaları karıştırıyor. 
Hatırlanacağı üzere TFF Yönetimi, sezon başında yaptığı açıklamada ekim ayından itibaren statlara kapasitenin yüzde 30'u kadar taraftar alınacağını açıklamış ancak Bilim Kurulu'nun tavsiyesi sonrası bunda geri adım atılmıştı.

HEYECANLI BEKLEYİŞ SÜRÜYOR 

Buna göre; Samsun 19 Mayıs Stadyumu localarla birlikte yaklaşık 4 bin 400 kapasitesiyle Kırmızı-Beyazlı taraftarlara kapılarını açacak. 55. Yıla özel çıkarılan Hatıra Kombinesi'nden satın alan taraftarlara Samsunspor Kulübü bu konuda öncelik tanıyacak ve bu nedenle Kırmızı-Beyazlıların gözü Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gelecek resmi açıklamaya çevrildi.