Güncel
Giriş Tarihi : 04-06-2022 13:51

Trendyol, sıfır atık kampanyasına destek veriyor

​​​​​​​Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve 1-7 Haziran tarihleri arasında çevre haftası boyunca farklı etkinliklerin yer alacağı sıfır atık kampanyasına Trendyol da destek veriyor. Trendyol, sene boyunca gerçekleştireceği eğitimler ve çevre etkinlikleri ile sıfır atık konusunda 1 milyon hanede farkındalık yaratmayı hedefliyor. 

Trendyol, sıfır atık kampanyasına destek veriyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve 1-7 Haziran tarihleri arasında çevre haftası boyunda farklı etkinliklerin yer alacağı sıfır atık kampanyasına Trendyol da destek veriyor. Trendyol, bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliği ile geri dönüştürülmüş kumaştan üretilen çok kullanımlık 500 bin adet çantayı müşterileri ile buluşturuyor. Trendyol, sene boyunca gerçekleştireceği eğitimler ve çevre etkinlikleri ile sıfır atık konusunda 1 milyon hanede farkındalık yaratmayı hedefliyor. 

Sürdürülebilir bir dünya için pozitif etki yaratma odağında çalışmalarına devam eden Trendyol, çevre haftası etkinliklerinin yanı sıra yıl boyunca kendi iş süreçleri ve operasyonlarında da sıfır atık hedefi ile   uygulamalar hayata geçiriyor. 

Sıfır atık eğitimleri

Trendyol, sıfır atık konusunda farkındalık yaratmak amacı ile çalışanları, satıcıları ve tedarikçilerine yönelik eğitimler düzenliyor. Eğitimlerde kaynakların verimli kullanılması,  geri dönüşüm ve atıkların azaltılması ile ilgili bilgilendirmeler yapılırken atıkların doğru ayrıştırılmasının önemi de vurgulanıyor.

Trendyol Gönüllüleri ile Şile Sahili Temizliği

Trendyol Gönüllüleri, Dünya Çevre Günü kapsamında Şile Belediyesi işbirliği ile Şile Sahili’nde çevre temizliği etkinliği düzenledi.  Etkinliğe Trendyol Gönüllüleri’nin yanı sıra  Şile Belediye Başkanı Sayın İlhan Ocaklı ve belediye ekipleri de katıldı. Şile Sahili’nin doğasını bozan atıklar toplanarak kategorize edildi. Böylece Şile Sahili’ndeki atıklar kaynağında ayrıştırılarak doğaya karışması engellendi. 

Çevre Dostu Ofis, Depo, Aktarma Merkezi Uygulamaları 

Sıfır atık yaklaşımını kendi iş süreçlerinde de uygulayan Trendyol, oluşan tüm atıkların kaynağında ayrıştırılarak  geri kazanıma gönderilmesi, bitkisel atıkların ayrıştırılarak enerji  geri kazanımı için iletilmesi, aktarma merkezlerinde yağ tutucu uygulamalar gibi çalışmalarda bulunuyor. Tüm şube ve aktarma merkezlerindeki sıfır atık kutuları ile, ofis içi atıklarda ayrıştırıp geri dönüşüme gönderirken, depolarda bulunan atık pil kutularında biriken pilleri TAP Derneği’ne iletiyor. Trendyol kendi ambalajlarında da %100 geri dönüştürülebilir materyaller kullanıyor