Magazin
Giriş Tarihi : 02-06-2020 11:48   Güncelleme : 02-06-2020 11:48

Tuğçe Kandemir Aslında Kim

Tuğçe Kandemir Aslında Kim

Tuğçe Kandemir Kimdir?

1 Ocak 1996 Mersin doğumlu, şu an 23 yaşında olan genç bir şarkıcı.

Bütün hayatını doğduğu şehir olan Mersin’de geçiren sanatçı, hala Mersin’de yaşamaktadır ve Mersin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezunudur. Tuğçe Kandemir, ilk defa sosyal medyada sesini Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır. Bir kadın sesine nazaran oktav daha derin ve tok sesi, ayrıca kendine has burundan okuma şekli ile kendisini yaşıtlarından ve de piyasadaki diğer şarkıcılardan sıyırdı. Seslendirdiği ve yaptığı ilk şarkı olan “Bu Benim Öyküm” ile ortaya çıkan Tuğçe Kandemir, sosyal medyada bu şarkısını kısa bir dakikalık bir video şeklinde paylaştı. Video, Instagram’a attığı günden itibaren çok sevildi ve de fazlasıyla dinlendi. İnternette uzun bir süre viral kalan video, ilk defa bu amatör şekilde video kaydıyla Youtube’da yayınlandı ve üç milyon civarlarında bir izlenme aldı. Bundan sonra Tuğçe Kandemir, bazı müzik yapımcıları tarafından keşfedilmeye başlandı.

İlk olarak Netd Müzik Youtube kanalında Eli Türkoğlu ile beraber olacak şekilde “Bu Benim Öyküm” şarkısının bir stüdyo kaydı alındı ve bu şarkıya bir klip çekildi. Şarkı kelimenin tam anlamıyla patladı ve daha ilk haftadan Youtube Türkiye trendlerine birinci sıradan giriş yaptı. Şarkı şu an yaklaşık 176 milyon etkileşim sayısına ulaşmış durumda. Ayrıca bu şarkısı şu an kendisinin en çok dinlenen şarkısı konumunda. Tabii çıkardığı ilk şarkısı bu kadar tutulan Tuğçe Kandemir, bu şarkının farklı bir versiyonunu seslendirmeyi de ihmal etmedi. “Bu Benim Öyküm” adlı şarkının akustik versiyonu da şarkının orijinal çıkış tarihinden bir buçuk ay sonra çıktı ve o da 25 milyon görüntülenme aldı. 2020 yılında Tuğçe Kandemir El Alem indir zirve yapan şarkılarından bir diğeridir.

Sanatçı hala müzik yapmaya devam etmektedir. Yakın bir tarihte Tuğçe Kandemir Kurban Olduğum indir teklisi de şu an 16 milyon dinlenmeyi aşmış durumda.

Kaynak: Mp3 indir