16 HAZİRAN 2019 Pazar 00:01
Ekonomi
Giriş Tarihi : 12-03-2019 13:09   Güncelleme : 12-03-2019 13:09

Türk çay sektörü ele alınacak

TRABZON Ticaret Borsası tarafından organize edilen “12x12 Karadeniz Toplantıları”nın üçüncüsü 23 Mart’ta yapılacak. Karadeniz toplantılarında Türk Çay Sektörü ele alınacak.

Türk çay sektörü ele alınacak

 “3T Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile Ocak ayında başlatılan toplantılarda bu kez Türk Çay Sektörünün sorunları ve çözüm önerileri ele alınacak.“Çay Bardaktan Taşıyor” adı altında borsanın çok amaçlı salonunda gerçekleştirilecek 3 aşamalı toplantının açılışından sonraki panel bölümü Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Seyis’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral, ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Dr.Turgay Turna ile Çay Sanayicisi ve İşadamları Derneği (ÇAYSİAD) Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz Kar, panele konuşmacı olarak katılacak. Panelin üçüncü kısmında ise sektörle ilgili kesimlerden görüş ve öneriler alınacak.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Ergan, 2019 yaş çay alım kampanyasının mayıs ayında açılacağını hatırlatarak, “Kampanya öncesi sektörün durumu, sorunları ve çözüm önerilerini tüm kesimlerin katılımı ile ele alacağız. Son yıllarda sıkıntılı bir süreç geçiren sektörün içinde bulunduğu zorlukların mutlaka aşılması gerekiyor. Aksi takdirde her geçen gün artan sorunlar, Türk çayının üretimden tüketim aşamasına kadar büyük bir sıkıntının içine düşmesine neden olacaktır” ifadelerine yer verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA