22 OCAK 2020 Çarşamba 17:45
Siyaset
Giriş Tarihi : 07-11-2019 22:45   Güncelleme : 07-11-2019 22:57

TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ AF, EYT VE 360O GÖSTERGE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM'de konuşarak; "Emeklilikte yaşa takılıp, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımız için acilen en azından sağlıktan faydalanmaları sağlanmalıdır" dedi.

TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ AF, EYT VE 360O GÖSTERGE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) konuştu. Şimşek, "Yüzbinlerce vatandaş cezaevlerinde tahliye beklemektedir, şartlı ceza indiriminin acilen Meclis gündemine alınmasını beklemektedir. Öğretmen, polis, imam ve sağlık çalışanları 3600 ek gösterge beklemektedir." dedi. Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) mağduriyeti konusunda da yaptığı açıklamada; "Emeklilikte yaşa takılıp, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımız için acilen en azından sağlıktan faydalanmaları sağlanmalıdır" diye konuştu.

"Bütün devlet memurları yararlanmalı"
Şartlı tahliye ve 3600 ek gösterge ile ilgili konuşan Şimşek; "Sayın Başkan, Meclis'in gündemi ne olursa olsun çarşıda, pazarda, köyde, kentte vatandaşın gündemi aynıdır. Yüzbinlerce vatandaş, cezaevlerinden tahliye beklemektedir. Cezaevindekiler, şartlı ceza indiriminin acilen Meclis gündemine alınmasını istiyorlar. Öğretmen, polis, imam ve sağlık çalışanları da 3600 ek gösterge beklemektedir. Yalnız bütün devlet memurlarının da bu kapsama alınması gereklidir. Sadece öğretmen, polis ve sağlık çalışanlarıyla sınırlı kalmamasını gerekiyor." dedi.

"EYT'liler sağlıktan faydalanmalı"
EYT'lilerin sağlık konusunda faydalanmaları gerektiğini vurgulayan Şimşek; "Emeklilikte yaşa takılıp, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımız için acilen en azından sağlıktan faydalanmaları sağlanmalıdır. Çok sayıda kanser hastası, diyabet hastası vatandaş primini doldurmasına rağmen emekli olamadığı için sağlıktan da faydalanamamakta ve tedavisini yaptıramamaktadır. Bu vatandaşlarımız için acilen bir orta yol bulunmalı, bu sorun kökten çözülmelidir." diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA