Advert

Uğur Mumcu, Samsun'da anıldı

GAZETECİ- yazar Uğur Mumcu, Ankara'daki evinin önünde bombalı saldırıyla öldürülmesinin 25'inci yıl dönümünde, Samsun'da adının verildiği parkta düzenlenen törenle anıldı.

Uğur Mumcu, Samsun'da anıldı

Cumhuriyet Gazetesi'nin başyazarı Uğur Mumcu için 24 Ocak 1993 tarihinde, evinin önündeki otomobiline konulan bombayla öldürülmesinin yıl dönümünde, isminin verildiği İlkadım ilçesindeki parkta anma töreni düzenlendi. Uğur Mumcu Parkı’ndaki törende konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, "25 yıl önce, kalemi kimseye biat etmeyen ve satılmayan, gerçek bir gazeteciyi, sözde değil, özde bir Atatürkçü'yü, Uğur Mumcu’yu kalleş bir pusu ile aramızdan kopardılar. Bizler, sabırla geçmişte ve 25 yıldır olduğu gibi yine meydanlar da olacağız. Adalet istiyoruz, demokrasi istiyoruz, özgürlük ve aydınlanma istiyoruz. Verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz. Sabırla gerçek katillerin hesap vermesini bekliyoruz ve haykırmaya devam edeceğiz" dedi. 

Şarkıların söylendiği, şiirlerin okunduğu tören, Uğur Mumcu Anıtı'na kırmızı karanfillerin bırakılmasıyla sona erdi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aday gösterilmeyen belediye başkanından duygusal istifa
Aday gösterilmeyen belediye başkanından duygusal istifa
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı