Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-08-2020 18:54   Güncelleme : 29-08-2020 18:54

Ülkü Ocakları'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert BAHAR 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümünü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ülkü Ocakları'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Zafer Bayramı'nın, muazzez bir heyecan, müteyakkız bir hissiyat, müstahkem bir iradeyle kutlandığını ve idrak edildiğini belirten BAHAR,  98 yıl evvel Dumlupınar'da  yankıları hala devam eden göğüs kabartıcı bir başarıya imza atıldığını vurguladı.


30 Ağustos'un, Türk vatanını zapturap  altına almak isteyen düşmanın bozguna uğratıldığı kutlu bir gün olarak tarihe geçtiğinin altını çizen Bahar, Türk milletinin istiklal ve istikbaline sahip çıktığını, kendi geleceğine bizzat kendisinin yön vereceğini aziz varlığının kefaretiyle gösterdiğini belirtti.

Bahar sözlerine şu şekilde devam etti;

"30 Ağustos ruhu aziz milletimizin vicdanda hala canlıdır" Türksüz millet, milletsiz vatan, vatansız insan yığını planlayanlar geldikleri gibi def edilmişlerdir. İstiklalimize kara çalmaya, itibarımıza leke düşürmeye cüret eden iç ve dış karanlık mihraklar hak ettikleri ibretlik dersi almışlardır. 30 Ağustos, köşeye sıkışmış, işgale uğramış, bağrı delinmiş, bitkin düşmüş, darda kalmış, şehit olmuş, canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini, hangi müşkülat ve mihnetleri aşabileceğini net olarak göstermiştir. Bilinmesi gerekir ki 30 Ağustos ruhu milli vicdanda hala canlıdır. Bu ruh zulme karşı güvenlik zırhı, hıyanet ve melanete karşı en emin sığınak ve direnç kaynağıdır.

"Hiç kimse yanlış hesaba yeltenmemeli"

Karanlık zihinlerde filizlenen ve Milletin sinesinde boğulan, düşman bu günde Ege denizinde boğulmaya mahkumdur. Ege Türkiye Cumhuriyeti Devleti için var oluş meselesi, hayat ve varlık mevzusunun olduğunun altını çizen Bahar, şu değerlendirmede bulundu:

"Unutulmasın ki bu vatan için, bu millet için, bu şanlı bayrak için candan, yardan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı olan Türk milleti, bizzat kendi müstakbelinin güvencesi, yenilmeyecek muazzam gücüdür. Ecdadımızın kahramanlık ve fedakarlıkları, bizlere emanet ettikleri milli ve manevi kazanımların yaşatılması hem övüncümüz, hem de muhafaza konusunda yeminli olduğumuz tarihi görevler arasındadır. Hiç kimse ülkemiz ve milletimiz üzerinde yanlış hesaba yeltenmemeli, sabrımızı daha fazla test etmeye kalkışmamalıdır. Mavi vatanın da bu ülkenin muhafazasında olduğu unutulmamalıdır. Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve yarın da hem karada hemde denizde sınırlarına sahip çıkacak, aziz vatan üzerinde sinsi plan yapanların tezgahlarını bozarak başlarına geçirecek cesaret ve dirayettedir."

Bahar, bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladığını belirterek, mesajında, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum. Cenab-ı Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun diyorum." ifadesine yer verdi.